WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Nowoczesne schronienia na wypadek klęski żywiołowej

Przyroda potrafi być nie tylko piękna, ale również bezlitosna. Wie o tym każdy, kto stracił dom podczas powodzi, czy innej klęski żywiołowej. Dla osób, które cierpią z powodu utraty dachu nad głową, nowoczesna technika oferuje ciekawe rozwiązanie. Oto… 

The Better Shelter

1-ikea-better-shelter-1

The Better Shelter stworzono jako „modularny układ mieszkalny”.  Istotą konstrukcji jest zapewnienie bezpiecznego środowiska osobom uciekającym np. przed pogodą. Każda jednostka posiada cztery okna i zamykające się od wewnątrz drzwi. Na dachu zainstalowane są baterie słoneczne, które zasilają oświetlenie (akumulatory trzymają przez cztery godziny), lub pozwalają naładować sprzęt elektroniczny. Jakby nie patrzeć, telefon w sytuacjach kryzysowych jest niezastąpiony.

Reaction Housing Exo Shelter

exo_Inside

To schronienie zaprojektowano z myślą o prostocie rozstawienia – wystarczy złączyć ze sobą dwie części i włączyć do systemu energetycznego. Oferuje cztery składane łóżka, oświetlenie LEDowe, a nawet klimatyzację. Drzwi otwierane są przy pomocy bransoletek NFC lub odpowiednich kart identyfikacyjnych.

Daiwa Lease: EDV-01

EDV_01

Z trzech wymienionych struktur ta oferuje największy komfort. W transporcie jest nie większa niż typowy kontener. Po naciśnięciu przycisku winda hydrauliczna podnosi górny poziom, dzięki czemu powstaje dwupiętrowa struktura – proces zajmuje jedynie pół minuty. Stworzona została z myślą o jak najszybszym zapewnieniu tego, czego człowiek może pragnąć po klęsce żywiołowej – prysznica, toalety, aneksu kuchennego. Piętro służy jako swego rodzaju przestrzeń osobista, Na dachu znajdują się panele słoneczne, które zapewniają dość mocy, by zasilić niewielkie biuro. To kolejna zaleta konstrukcji – może zapewniać nie tylko schronienie, ale i swego rodzaju „bazę operacyjną”.

[źródło i grafika: eteknix.com]