WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sprawdźcie, czy nowoczesny klucz francuski MetMo Grip jest warty pięciu stów

Wszyscy majsterkowicze zgłoście się! Chociaż nigdy o to nie prosiliście, brytyjska marka MetMo wzięła na warsztat tradycyjny klucz francuski i przerobiła go na jego nowoczesne wydanie MetMo Grip, wrzucając go na Kickstartera.

W typowym, zwyczajnym kluczu francuskim, użytkownik musi bawić się w obracanie kółka, aby ustawić odpowiedni rozstaw zacisku, a z MetMo Grip wystarczy, że przesunie zamontowanym we wnętrzu kółkiem, aby dopasować klucz do śruby. Ten następnie blokuje się, co usprawnia cały proces i ułatwia rozpoczęcie zabawy ze śrubami.

Korpus MetMo Grip powstaje z litej stali nierdzewnej za sprawą obrabiarki CNC, podczas gdy jego wnętrze buduje twarde anodyzowane aluminium 6061.

Całość waży aż 300 gramów, a możliwości klucza ograniczają się do śrubek o średnicy od 0,5 do 22 milimetrów. Klucz może przy tym działać, jako otwieracz do butelek, przecinak do pudełek, młotek, a nawet extender do bitów.

Czytaj też: Graczu, zbuduj to sam: składamy mini PC #5 – podkręcanie i podsumowanie

MetMo Grip kosztuje sporo, bo całe 99 funtów w swojej kampanii na Kickstarterze, czyli prawie 500 złotych, ale sprawia wrażenie, jakby był idealnym kluczem dla każdego, kto ceni sobie nowoczesne sprzęty.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News