Reklama
aplikuj.pl

Społeczności, obsługa ankiet i inne nowości w komunikatorze WhatsApp

WhatsApp w najbliższym czasie wzbogaci się o kilka nowych funkcji. Warto więc zerknąć na to, czego spodziewać się po kolejnych aktualizacjach.

Wydaje się, że najważniejszą z nowości, jakie w najbliższym czasie trafi do WhatsAppa będą Społeczności. Funkcja ta testowana była intensywnie w ostatnich miesiącach, ale w końcu gotowa jest do wdrożenia dla wszystkich. Dzięki niej można łączyć się w grupy skupione wokół jednej tematyki, prowadzić grupowe rozmowy w ramach takich Społeczności i otrzymywać stosowne powiadomienia.

W aplikacji na Androidzie odpowiednia zakładka pojawi się na górze czatów, natomiast na iOS na dole. Znajdziemy w niej opcje ułatwiające zakładanie nowych społeczności, dodawanie istniejących grup do społeczności, przełączenie się między grupami czy udostępnianie ważnych aktualizacji wszystkim grupom jednocześnie w ramach jednej społeczności (dla administratorów).

Oprócz tego już w najbliższej aktualizacji do komunikatora WhatsApp trafi obsługa połączeń wideo z maksymalnie 32 użytkownikami. Oprócz tego dodana zostanie możliwość tworzenia ankiet na czasie, a maksymalny limit członków czatu zwiększy się do 1024 osób.