Reklama
aplikuj.pl

Qualcomm szykuje specjalne wydarzenie. Pojawi się nowy chipset Snapdragon 7

Choć nasza uwaga poświęcona jest głównie flagowym chipsetom, ale nie można zapominać też o modelach z nieco niższej półki. Takim układem będzie właśnie Snapdragon z serii 7, który ma pojawić się za kilka dni.

Qualcomm ogłosił właśnie, że już 17 marca zaprezentuje światu kolejny procesor z serii Snapdragon 7. Wariant Gen 1 pojawił się wiosną ubiegłego roku, a że nie doczekaliśmy się jego ulepszonej wersji, to są dwie opcje – albo dostaniemy ją teraz, albo producent od razu wypuści Snapdragona 7 Gen 2. Ten drugi wariant jest bardziej prawdopodobny i tak też sugeruje wiele przecieków.

Na temat samego chipsetu wiemy niewiele, choć jeden z przecieków pochodzący z Geekbench ujawnił kilka szczegółów. Procesor ma składać się z jednego rdzenia Cortex-X2 taktowanego zegarem 2,92 GHz, trzech rdzeni Cortex-A710 taktowanych z częstotliwością 2,5 GHz i czterech rdzeni Cortex-A510 1,8 GHz. Na pokładzie ma zaleźć się procesor graficzny to Adreno 725 z częstotliwością taktowania 580 Hz. Wspomina się jeszcze, że układ ma być wyprodukowany w 4nm procesie technologicznym.