Reklama
aplikuj.pl

Nowy iPhone SE zaprezentowany oficjalnie

Nowy iPhone SE zaprezentowany oficjalnie

Po długim oczekiwaniu Apple w końcu wprowadziło na rynek iPhone SE trzeciej generacji. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Pierwszy budżetowy iPhone debiutował w 2016 roku, będąc idealna alternatywą dla tych, którzy chcieli kupić smartfon Apple, ale nie mogli lub nie chcieli wydawać na niego aż tak dużo pieniędzy. Następna generacja zadebiutowała dopiero w kwietniu 2020 roku i to w naprawdę atrakcyjnej cenie 399 dolarów, przez co z miejsca iPhone SE 2020 stał się hitem sprzedażowym. Najwyższa więc pora na kolejny model.

Jakie nowości przynosi iPhone SE 3?

Tak jak się spodziewaliśmy, nowy tani iPhone został wyposażony w czip A15 Bionic, czyli ten sam, który znalazł się w najnowszych flagowych smartfonach Apple. Chip zintegrowany został z modemem 5G, dzięki czemu iPhone SE może oferować dostęp do sieci nowej generacji. Tak jak się spodziewaliśmy, wizualnie nie uświadczymy tu żadnej rewolucji, bo design nowego SE zbliżony jest do iPhone’a 8. Mamy więc solidne ramki górne, zajmujące sporo miejsca na przednim panelu i jeden aparat z tyłu o rozdzielczości 12 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu.

iPhone SE to urządzenie idealne dla każdego, kto nie lubi dużych smartfonów. Apple umieściło tutaj 4,7-calowy wyświetlacz LCD o  proporcjach 16:9, z fizycznym przyciskiem Home zintegrowanym z czytnikiem linii papilarnych. Aparat do selfie ma rozdzielczość 7 Mpix. Warto wspomnieć, że obudowa wykonana została z metalu i jest wodoszczelna zgodnie ze stopniem ochrony IP67.

Ile kosztuje iPhone SE 2022?

W zależności od wybranego wariantu pamięci, ceny prezentują się następująco:

  • iPhone SE (64 GB) – 2299 zł;
  • iPhone SE (128 GB) – 2549 zł;
  • iPhone SE (256 GB) – 3049 zł.

Urządzenie trafi do sprzedaży 18 marca.