Reklama
aplikuj.pl

Czas na Acer Green Day! Nowy laptop i jeszcze bardziej zrównoważony rozwój.

Nowy laptop i jeszcze bardziej zrównoważony rozwój. Czas na Acer Green Day!

Przy okazji Acer Green Day firma nie tylko zapowiada nowego laptopa, ale również rozszerza swój program zrównoważonego rozwoju Earthion, dzięki czemu jej produkty będą jeszcze bardziej ekologiczne oraz rozpoczyna specjalne wyzwanie dla Ziemi kierowane do pracowników, partnerów, dostawców i klientów Acera.

Acer od przeszło dekady wdraża praktyki zrównoważonego rozwoju. Celem firmy jest wyznaczanie kierunku dla producentów sprzętu komputerowego pod kątem rozwiązań przyjaznych Ziemi. By wzmocnić pozytywne skutki dla środowiska, konieczne jest zaangażowanie nie tylko samych producentów, ale też dostawców i klientów. Oczywiście przy tym Acer także sam podejmuje wiele działań, a podsumowaniem powyższych starań jest wprowadzenie w 2021 roku przez Acer linii Vero, która oferuje konsumentom sprzęt z bardziej ekologicznymi rozwiązaniami.

Czas na Chromebooka Vero!

Teraz do tej serii dołącza Acer Chromebook Vero 514 (CBV514-1H/T), który charakteryzuje się przemyślaną konstrukcją, która uwzględnia cały okres użytkowania sprzętu. Firma zadbała o to, by można było go w łatwy sposób modernizować, naprawiać, demontować, a na końcu także poddać recyklingowi. Do jego stworzenia wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu – „w tym 30% plastiku z recyklingu (PCR) w obudowie i 50% plastiku PCR w nakładkach na klawisze oraz 100% plastiku pochodzącego z oceanów na powierzchni touchpada i 90% opakowania z papieru pochodzącego z recyklingu”. Do ponownego przetworzenia w aż 99% nadaje się też panel wyświetlacza.

Pod kątem specyfikacji mamy tutaj najnowsze procesory Intel Core 12. generacji oraz grafikę Intel Iris Xe, 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (w opcji z ekranem dotykowym) o jasności 300 nitów i szerokiej, 100% gamie kolorów sRGB, a także wytrzymałą baterię, którą bardzo szybko naładujemy — Chromebook może naładować do 50% swojej 10-godzinnej pracy w zaledwie 30 minut.

Acer Chromebook Vero 514 ukaże się także w wersji Enterprise kierowanej do użytkowników biznesowych. Laptop będzie miał dostęp do specjalnych narzędzi systemu ChromeOS stworzonych dla tej grupy, w tym zaawansowanych zabezpieczeń, raportowania, skalowalnego zarządzania w chmurze i bezdotykowej rejestracji.

Laptop Acer Chromebook Vero 514 (CBV514-1H/T) będzie dostępny od listopada, w cenie od około 2870 zł.

Warto przy okazji wspomnieć o innych działaniach firmy. Acer pracuje nad rozwiązaniami dla inteligentnych miast, które ograniczają marnotrawstwo zasobów oraz pozwalają na prowadzenie bardziej wydajnego i zrównoważonego stylu życia.  W tym celu w kilku miastach na świecie wdraża inteligentne rozwiązanie do parkowania przy drogach czy ładowania pojazdów, co skutkuje krótszym czasem bezczynności na drodze i mniejszym zużyciem energii. Firma opracowała też rozwiązania pozwalające na oszczędność wody, monitorowanie jakości powietrza czy poprawy ogólnego stanu naszego otoczenia.

Z okazji  Acer Green Day  rozpoczęło się też „21-dniowe wyzwanie”, będące częścią misji Earthion. Na czym ono polega?

Polega ono na zachęcaniu pracowników do codziennego podejmowania działań proekologicznych, tak aby stały się ich nawykiem. W tym roku wyzwanie to zostało rozszerzone na pracowników zatrudnionych przez partnerów i dostawców firmy Acer, a także na klientów.

Jak wziąć udział w wyzwaniu? Wystarczy wejść do serwisu Instagram i opisać swoją historię z hashtagiem #Acer21DayChallenge. W poszukiwaniu inspiracji warto zerknąć na propozycje przygotowane przez influencerów – ambasadorów akcji, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z ograniczaniem/ponownym użyciem/recyklingiem oraz o działaniach, które włączają ekologię do ich stylu życia.