WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowy Oppo Find X zaskakuje niemożliwą ilością pamięci RAM

Według wpisu na stronie chińskiej organizacji zajmującej się certyfikacją smartfonów (TENAA) Oppo szykuje niemałą rewolucje. Wszystko przez to, że nowa wersja Oppo Find X posiada więcej pamięci RAM, niż to w ogóle możliwe. 

No, przynajmniej na stan dzisiejszej technologii w portfolio Qualcomma. Wszystko rozbija się o zastosowany układ SoC Snapdragon 845 z kontrolerem, który radzi sobie maksymalnie z 8 GB pamięci operacyjnej. Z najnowszych informacji wynika jednak, że nowy wariant flagowego Oppo Find X ma posiadać nie 8, a całe 10 GB RAM LPDDR4. Byłby to prawdopodobnie pierwszy smartfon z tak wielkim pokładem pamięci… co jednak jest małym nadużyciem, ponieważ nie wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje na rynku i czy model od innego producenta go nie uprzedzi.

OPPO Find X adds a 10GB RAM version, which will be the world’s first 10GB RAM Smartphone. pic.twitter.com/ULdntw6X95

— Ice universe (@UniverseIce) 27 września 2018

Pozostaje również kwestia samej technologii, która zwyczajnie nie jest w stanie efektywnie obsługiwać aż 10 GB pamięci. Jeśli więc wpis nie jest błędny, to albo inżynierowie Oppo znaleźli jakiś pomysł na ominięcie ograniczeń kontrolera pamięci w układzie Snapdragon 845, albo ten w ogóle nie pojawi się na pokładzie nowego Find X. Chce przez to powiedzieć, że (tradycyjnie w takich sytuacjach) jedyne co możemy zrobić, to czekać na rozwój sytuacji. Z drugiej jednak strony – czy 8 GB RAM w smartfonie nie jest już czasem wystarczającym zasobem?

Źródło: Kitguru
Zdjęcia: Kitguru