Reklama
aplikuj.pl

Nowy patent Samsunga – kolejny podwójnie składany smartfon

W tym roku Samsung wypuści następną generację składanych smartfonów. Tymczasem po raz kolejny dostajemy wgląd w złożony przez firmę patent, choć ten projekt bardzo różni się od tych, które widzieliśmy poprzednio.

Ten smartfon złożysz tak, jak chcesz, czyli nowy patent Samsunga

Już jakiś czas temu do sieci trafiła dokumentacja patentowa przedstawiająca podwójnie składany smartfon Samsunga. Teraz po raz kolejny mamy do czynienia z takim patentem, ale o zupełnie innej konstrukcji. W tamtym ekran był po prostu podzielony na trzy części, składając się w literę „z”. Tym razem jednak mamy do czynienia z wyświetlaczem podzielonym na dwie części, który jednak można złożyć zarówno wzdłuż pionowej jak i poziomej osi. Dodatkowo – do wewnątrz lub na zewnątrz.

Źródło: LetsGoDigital

Patent został zgłoszony przez firmę Samsung Electronics do WIPO (Światowej Organizacji Własności Intelektualnej) 13 lipca 2021 r., a został opublikowany 10 lutego tego roku. Z dokumentacji wiemy, że powierzchnia ekranu tego smartfona byłaby taka sama co w Galaxy Z Fold3. Różnica sprowadza się do linii składania. Dodatkowo, jak widzimy na grafikach, system kamer w każdej wersji złożenia pozostaje użyteczny.

Trzeba przyznać, że wygląda to dość ciekawie. Jednak jeśli Samsung zdecyduje się na jego produkcję, będzie musiał rozwiązać problem widocznej na ekranie linii zgięcia. Tutaj bowiem jest ich już więcej niż w standardowym Galaxy Z Fold. Dodatkowo istotną kwestią będzie ochrona ekranu, by ten fragment składany an zewnątrz nie ulegał uszkodzeniu i zarysowaniu.