Branża technologiczna stale się rozwija i wiele firm podąża za trendem, aby nie pozostać w tyle za konkurencją i finalnie stracić rzeszę klientów. Jak bowiem wielu stracą teraz firmy, muszące nadgonić amerykańskiego Cosemi, który zaprezentował właśnie pierwszego na świecie hAOC, czyli bazującym na hybrydowej aktywnej linii światłowodowej złączu USB 3.1 Gen.2 zdolnym do zapewnienia przepustowości 10 Gb/s na odległości do aż 50 metrów?

Czytaj też: Microsoft patentuje magnetyczny port USB-C

Budowa tego przewodu jest całkiem interesująca. W środku współpracuje ze sobą zarówno światłowód przesyłający dane oraz drut miedziany, który zajmuje się z kolei sterowaniem i zasilaniem całości, zapewniając mu niezależność energetyczną bez zewnętrznego modułu rozszerzającego lub wzmacniacza. Tradycyjnie dla światłowodu przesyłanie danych jest też chronione przed zakłóceniami elektromagnetycznymi i radiowymi.

Ten przewód mogący przyjąć formę USB-A/USB-A, USB-A/USB-C i USB-C/USB-C został też stworzony z myślą o postawienia na nim okablowania poziomego i pionowego. Wszystko dzięki porzuceniu PCW, które wytwarza toksyczne gazy przy spalaniu. Pierwsze przewody firmy Cosemi trafią do masowej produkcji w marcu bierzącego roku, ale ich cena nadal pozostaje nieznana.

Czytaj też: Nowy protokół USB-C nadzieją dla bezpieczniejszych połączeń

Źródło: Gizchina

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!