Reklama
aplikuj.pl

Nowy smartwatch Xiaomi może działać na Wear OS

Smartwatche stale rosną w siłę, a że na rynku mamy już bardzo dużo modeli, producenci muszą znaleźć sposób na odróżnienie się od konkurencji i zainteresowanie klientów. Xiaomi, chcąc dać sobie nowe możliwości, ma w swoim nowym zegarku sięgnąć po system Wear OS 3.

Xiaomi korzysta w smartwatchach z własnego systemu, ale tym razem ma wykorzystać Wear OS od Google’a

Z tego, co na razie wiemy, nadchodzące urządzenie ma nadal współdziałać z aplikacją „Mi Fitness”, więc pod tym względem nic się nie zmieni — nie trzeba będzie zmieniać upodobań, zwłaszcza podczas wymieniania smartwatcha producenta na nowszy model. Zegarek nie będzie też różnił się nazwą, będzie to model z serii Xiaomi Watch, więc trzeba będzie zerknąć w specyfikację, by dowiedzieć się o tym szczególe.

Wykorzystanie Wear OS pozwoli użytkownikom korzystać z niektórych wyjątkowych funkcji i możliwości oferowanych przez aplikacje i usługi Google’a. Mamy jednak nadzieję, że Xiaomi uda się jakoś obejść problemy z tym systemem, bo doskonale wiemy, że Wear OS nie jest znany z długiej żywotności baterii. Ta kwestia jest natomiast jedną z wielu zalet smartwatchy Xiaomi, więc liczymy, że nadchodzące urządzenie nie będzie pod tym względem odbiegać od innych modeli.

Niestety, jeśli chodzi o specyfikację, tutaj przecieki milczą. Premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku, więc w kolejnych miesiącach powinniśmy usłyszeć na jego temat coś więcej.