Reklama

Nowy Taycan i elektryczny Macan, czyli oficjalne plany Porsche

Porsche, plany Porsche, elektryczny Macan, Taycan Turismo

Na ostatniej konferencji Porsche, firma pochwaliła się swoimi wewnętrznymi statystykami i przede wszystkim, ujawniła swój plan na elektryczną przyszłość.

Teraz wiemy, że w ciągu najbliższych czterech lat firma zainwestuje około 10 miliardów euro, aby zelektryfikować swoją ofertę i wprowadzić do niej nowe hybrydy i modele w pełni elektryczne. Do połowy dekady Porsche szacuje, że połowa jego sprzedaży będzie dotyczyła elektrycznych i zelektryfikowanych samochodów.

Głównym priorytetem dla Porsche jest teraz wprowadzenie produkcyjnej wersji Mission E Cross Turismo (poniżej). Była to koncepcja sprzed dwóch lat, która teraz przyjmie nazwę Taycan Cross Turismo i zostanie oficjalnie ogłoszona pod koniec 2020 roku.

Potwierdzono też w pełni elektryczny model Macan, który będzie jeździł na platformie Premium Platform Electric i ma zostać wprowadzony na rynek w 2022 roku. Jego produkcją zajmie się fabryka w Lipsku, która otrzyma inwestycję rzędu ponad 600 milionów euro.

Czytaj też: Klasyczny busik Volkswagena przerobiony na elektryczne cacko

Firma będzie tam konstruować samochody elektryczne wraz z modelami wyposażonymi w konwencjonalne układy napędowe, a także montować osie do crossovera o zerowej emisji, zamiast zlecać podwozie zewnętrznemu dostawcy, tak jak to obecnie robi dla Macana i Panamery (via Motor1).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News