Reklama
aplikuj.pl

Nowy Wiedźmin z medalionem rysia! Czego jeszcze dowiedzieliśmy się od czasu zapowiedzi?

wiedźmin

Dla CD Projekt RED rozpoczęła się kolejna droga do premiery. Tym razem nadciąga nowy Wiedźmin i powoli dowiadujemy się nowych informacji na temat tej produkcji.

Nowy Wiedźmin to kot czy ryś?

Gdy CD Projekt RED ogłosili swoją nową produkcję, growy stronę Internetu zalała fala spekulacji na temat tego, co mogą szykować deweloperzy. Oficjalnie wiemy, że nowa gra to nie „Wiedźmin 4”, a tytuł będzie początkiem nowej sagi.

CD Projekt RED dodało również iż „Na ten moment to wszystko co możemy powiedzieć na temat nowej gry — harmonogram produkcji oraz data premiery nie są jeszcze dostępne.” Cóż, jak się okazuje – to jednak nie wszystko.

Czytaj też: Trofea A Plague Tale Requiem wyciekły, choć gra nie ma nawet daty premiery

Dla graczy problem stanowił nowy medalion widniejący na grafice gry. Część osób założyła, że to przysypany śniegiem medalion szkoły wilka. Inni widzieli w medalionie kota, ale nie zgadzał się on z istniejącym już medalionem tego cechu w Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Czym zatem jest zwierzę na medalionie? Oficjalnie potwierdził to Robert Malinowski z CD Projekt RED. Widoczny na grafice zwierzak to… ryś!

Unreal Engine na lata

We wpisie zapowiadającym grę przeczytać również mogliśmy:

To dla nas ekscytujący moment, ponieważ przenosimy się z REDengine na Unreal Engine 5, tym samym rozpoczynając wieloletnią współpracę strategiczną z Epic Games. Poza licencją na Unreal Engine 5, dotyczy ona także możliwości modyfikowania tej technologii, jak również jej przyszłych wersji. Będziemy blisko współpracować z ekipą Epic Games, aby wspólnie przystosować silnik do obsługi rozgrywki w otwartych światach.

Czytaj też: Zaktualizowany Far Cry 6 za darmo przez kilka dni

Początkowo umowa pomiędzy obiema firmami nie była znana w szczegółach, ale wiemy już więcej. Wygląda na to, że zgodnie z umową, CD Projekt RED ma prawo tworzenia i wydawania gier opartych na silniku Unreal Engine 4, 5 oraz jego kolejnych wersjach. Może dziwić to, że słyszymy tutaj o grach na silniku Unreal Engine 4, w momencie, gdy do czasu premiery nowego Wiedźmina, standardem stanie się już prawdopodobnie Unreal Engine 5. Czyżby było w produkcji coś jeszcze?

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, iż umowa została zawarta na okres 15 lat z możliwością jej dalszego przedłużania i nie ogranicza liczby gier tworzonych z wykorzystaniem silnika Unreal Engine. Umowa przewiduje dedykowane wsparcie techniczne ze strony Epic dla tytułów wydawanych przez CD Projekt RED. Czyli temat tego co pogrążyło Cyberpunk 2077 (silnik gry) jest już raczej załatwiony na lata.