Reklama
aplikuj.pl

Kolejna gamingowa bestia zbliża się do premiery. Nubia Red Magic 8 Pro nie każe na siebie długo czekać

Najbliższe tygodnie i miesiące pełne będą premier smartfonów napędzanych przez Snapdragona 8 Gen 2. Jednym z nich będzie Nubia Red Magic 8 Pro, która zadebiutuje już za kilka dni.

Jak zwykle, miesiące po premierze nowego Snapdragona pełne są gorących smartfonowych debiutów. Nubia Red Magic 8 Pro będzie typową dla tej linii gamingową bestią, choć dzięki plakatowi ujawniającemu datę premiery, dowiedzieliśmy się też, że będzie to „seria”, co oznacza pojawienie się przynajmniej dwóch urządzeń. Ich debiut odbędzie się już 26 grudnia.

Dotychczasowe przecieki zdradziły nam kilka szczegółów specyfikacji nadchodzącego urządzenia, a udostępnione oficjalnie zdjęcia – wygląd. W tej kwestii Nubia Red Magic 8 Pro prezentuje się świetnie w obu ujawnionych wariantach. Pierwszy ma bardziej gamingowy charakter, z przeźroczystym tyłem ujawniającym „zarysy” komponentów.

Druga wersja jest bardziej stonowana, z matowym tyłem i mniej wyeksponowanymi gamingowymi akcentami. W obu wersjach smartfon ma prostokątną konstrukcję z płaskimi ramkami i ekranem pozbawionym otworu na aparat do selfie — ten ma zostać ukryty pod wyświetlaczem.

Jak to zwykle bywa w przypadku gamingowych smartfonów i tutaj możliwości fotograficzne nie powalają – z tyłu znajdziemy potrójną konfigurację 50 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix, a z przodu 16-megapikselowy aparat do selfie. Ekran OLED ma mieć przekątną 6,8″ i rozdzielczość 1116 x 2480 pikseli. Wspomniany wcześniej Snapdragon 8 Gen 2 wspierany będzie przez 18 GB RAM LPDDR5X oraz do 1 TB pamięci UFS 4.0.