WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nutaku zainwestuje 5000000$ w gry LGBTQ+

Dosyć charakterystyczny w sieci portal z grami Nutaku, którego zainteresowania i poglądy pozna każdy już po pierwszej wizycie, postanowił upamiętnić zakończony wczoraj Miesiąc Dumy. Założył więc fundusz inwestycyjny o wartości 5 milionów dolarów na gry wideo o tematyce LGBTQ+, z którego twórcy będą czerpać przez trzy lata. 

Czytaj też: Wysyp nowych informacji na temat GTA VI

Nutaku słynie z gier dla dorosłych, które w 2018 roku, a dokładnie w grudniu wzbogaciły się po raz pierwszy o sekcje gier LGBTQ+, aby nieco później wprowadzić do niego Men Bang i Gay Garem. Obecnie w jej skład wchodzi ponad 40 gier, ale zważywszy na ten fundusz, może wkrótce wystrzelić.

„Nowy portfel inwestycyjny powstaje z kwitnącej liczby dorosłych graczy, którzy identyfikują się ze społecznością LGBTQ +, wzmacniając różnorodność w świecie gier dla dorosłych”, twierdzi Julie Hall, kierownik ds. Komunikacji w Nutaku. „Rozbudzając entuzjazm wśród graczy i twórców gier, Nutaku stymuluje tworzenie przestrzeni do budowania i wspierania zróżnicowanego wyboru wysokiej jakości tytułów dla dorosłych”.

Chociaż tego typu produkcje są naprawdę marnej jakości i przypominają czasy, w których prym wiodły gry na przeglądarki, to wielu może uznać ten cel za szczytny. Ja z kolei muszę uchylić czoła dla organizatorów, bo w oficjalnym komunikacie prasowym nie zbrakło wspominki o trwającej w sklepie wyprzedaży, która dotyczy również fizycznych produktów. Wiecie, mniejszości mniejszościami, ale biznes to biznes.

Czytaj też: Premiery Borderlands 3 nigdy by nie było, gdyby nie powstał Battleborn

Źródło: PCGamer