Reklama
aplikuj.pl

NVIDIA chce pieniędzy, a nie dobra graczy i to nas nie dziwi

Czy NVIDIA szykuje nowe, specjalne kryptograficzne karty graficzne, aby poprawić nieco sytuację zasobów modeli na rynku?

NVIDIA i jej kryptograficzne karty graficzne

Podczas ostatniej konferencji J.P. Morgan Tech/Auto Forum NVIDIA wspominała o możliwości stworzenia specjalnych kart graficznych przeznaczonych do koparek kryptowalutowych. Dyrektor finansowy firmy wspomniał, że NVIDIA wykorzysta okazję do zarobku na takich modelach, jeśli zauważy wystarczający popyt na rynku.

Czytaj też: Asus prezentuje kartę GeForce RTX 3060 Strix
Czytaj też: Trump na Snapchat? Już nie. Tam też zareagowano
Czytaj też: Rejestracja na szczepienie COVID-19 na celowniku oszustów

Warto przypomnieć, że te specjalne kryptograficzne karty graficzne nie uszczuplają jakkolwiek zasobów tych zwykłych modeli. W rzeczywistości to wadliwe modele bez wyjść wideo i sprawnych jednostek odpowiedzialnych za renderowanie, które normalnie podlegają utylizacji.

Czytaj też: Gelid Glint to świetnie wyglądające chłodzenie M.2
Czytaj też: Thermaltake prezentuje pamięci TOUGHRAM XG RGB 3600-4800MHz
Czytaj też:
Arctic wypuszcza nowy wentylator BioniX P120 A-RGB

NVIDIA jest z kolei firmą, dla której liczy się dochód, dlatego nie chce ryzykować wznowienia serii kart do kopania kryptowalut, bo jeśli nagle popyt spadnie, okaże się to nieudaną inwestycją. Zwłaszcza teraz, kiedy braki normalnych modeli sprawiają, że wszystko wyprzedaje się w mgnieniu oka i nierzadko po wyższej cenie. Innymi słowy, NVIDIA patrzy na pieniądze, a nie na dobro rynku i w sumie trudno się temu dziwić.