WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia po cichu wprowadza nową grafikę do laptopów

Rzadko kiedy zdarza się, że firma prezentuje swój nowy produkt bez jakiegokolwiek szumu ani rozgłosu. Tym razem postąpiła tak Nvidia przy okazji premiery nowej grafiki do laptopów.

Dokładnie rzecz biorąc chodzi o model MX150. Oficjalnie nigdy nie został on zaprezentowany, jednakże już od dwóch tygodni to rozwiązanie jest obecne w zapowiedziach. Pierwsza firma, która oficjalnie zaprezentowała tą kartę graficzną, w laptopie to HP przy okazji premiery Envy 13. Nvidia GeForce MX150 to grafika przeznaczona dla mało wymagających komputerów (w szczególności ultrabooków), których celem jest długa praca na baterii a nie wydajność.

Okazuje się także, że MX150 to klon GT 1030, który bazuje na czipie GP108. Firma HP, przy okazji zapowiedzi laptopa, potwierdziła tylko posiadanie przez nią 2 GB pamięci GDDR5. Jeśli to rzeczywiście będzie kopia GT 1030 to czy będzie prezentowała ona podobną wydajność? Na takie informacje musimy poczekać do pełnej premiery laptopa, która odbędzie się podczas targów Computex 1027.

Źródło: https://videocardz.com/