Reklama
aplikuj.pl

NVIDIA ma ambitny plan z platformą Drive Map rozwijaną dla autonomicznych samochodów

NVIDIA ma ambitny plan z platformą Drive Map, NVIDIA Drive Map, Drive Map,

Firma odpowiadająca za m.in. karty graficzne z serii GeForce ogłosiła cel, jaki postawiła sobie w związku ze swoją platformą Drive Map na bazie technologii firmy DeepMap dla autonomicznych samochodów. Ta opiera się na dotychczasowych osiągnięciach firm i ma przyspieszyć wprowadzanie autonomicznych technologii na drogi.

NVIDIA chce przyspieszyć wprowadzenie autonomicznych samochodów na drogi swoją platformą Drive Map

Niedawno firma zaprezentowała swoją platformę, która ma na celu przyspieszenie pojawienia się pojazdów autonomicznych poziomu 3 i 4 na drogach poprzez uczynienie ich bezpieczniejszymi. NVIDIA chce to osiągnąć poprzez gromadzenie odpowiedniej ilości danych i tak też Drive Map, bazując na technologii przejętej w zeszłym roku firmy DeepMap.

DeepMap rozwija i opracowuje od sześciu lat wysoce szczegółowe mapy dla pojazdów autonomicznych. Opracowana w tym celu technologia zostanie umieszczona w specjalnych pojazdach, które ruszą w świat i będą przemierzać Europę, Azję i Amerykę Północną, aby zmapować łącznie pół miliona kilometrów dróg do 2024 roku. Tak ogromna baza danych sprawi, że systemy autonomicznych samochodów powinny być bardziej bezpieczne.

Czytaj też: Efekt sankcji na Rosję z kartami graficznymi w tle. Ukradli, chcieli sprzedać i wpadli

W praktyce platforma Drive Map będzie zawierała odpowiednie warstwy dla każdego kilometra. Każda z warstw będzie dotyczyć obrazu z innego instrumentu, bo kamer, radarów, czy LiDAR, dzięki czemu posłuży w szerszym spektrum nowoczesnym samochodom niezależnie od technologii. W praktyce bowiem sztuczna inteligencja sterująca pojazdem będzie mogła korzystać z wielu zmapowanych szczegółów drogi bez względu na warunki otoczenia.