WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia przygotowała kartę GeForce RTX 2080 Ti CyberPunk 2077 Edition – nie trafi ona do normalnej sprzedaży

Fani CyberPunka 2077 są rozpieszczani. Nvidia zapowiedziała właśnie specjalną edycję najwydajniejszej karty – GeForce RTX 2080 Ti CyberPunk 2077 Edition.

O karcie możecie usłyszeć już od rana – w sieci pojawiły się pierwsze jej zapowiedzi, a na Twitterze Nvidia pokazała jej teaser. Niestety okazuje się, że wcale aż tak pięknie z nią nie będzie.

Zieloni przygotowali zaledwie 77 sztuk GeForce RTX 2080 Ti CyberPunk 2077 Edition, które będzie można wygrać w specjalnie przygotowanym konkursie. Aby wziąć w nim udział trzeba będzie oznaczyć jednego ze swoich znajomych, przekazując pozytywne przesłanie i dodając hashtag #RTXOn. Jeśli któraś z osób wygra, to obydwie otrzymają po sztuce grafiki.

Karta oczywiście powstała przy współpracy z CD PROJECT RED. Sama specyfikacja jest identyczna jak w wersji GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie pod tym linkiem, a jego regulamin zamieszczony został tutaj. Karty nie trafią do sprzedaży detalicznej ani nie zobaczycie ich w testach.

premiera GeForce RTX 2080 Ti CyberPunk 2077 Editio, konkurs GeForce RTX 2080 Ti CyberPunk 2077 Editio, wygraj GeForce RTX 2080 Ti CyberPunk 2077 Editio

Moim zdaniem akcja promocyjna jest fajnym pomysłem, ale trochę zbytnio zapowiadanym przez Nvidię. Karty w zasadzie różnią się tylko wyglądem i nie przynoszą ze sobą większej wydajności. Brak ich w sprzedaży detalicznej sprawia wrażenie ekskluzywności, ale tak naprawdę mają tę wersję karty i licząc na najwyższą wydajność możecie się rozczarować – w sprzedaży są fabrycznie mocniej podkręcone grafiki RTX 2080 Ti. Mimo, że jest to CyberPunk 2077 to trochę jestem zawiedziony tym ogłoszeniem i liczyłem na znacznie więcej.