WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia z ponad milionowym zapasem kart nowej generacji

AMD, a dokładnie zamieszanie związane z dostępnością kart Radeon RX Vega z pewnością dało firmie nauczkę, ale również dało do myślenia konkurencji. Lepiej uczyć się przecież na cudzych, a nie na własnych błędach. Tak przynajmniej wynika z najnowszych doniesień serwisu DigiTimes, którego źródła mówią o milionowym zapasie Nvidii.

Według źródeł wspomnianego serwisu, dzisiejsze magazyny kart graficznych pękają w szwach. No, może to odrobinę podkoloryzowane określenie, ale oddaje faktyczny stan rzeczy. Tak się bowiem składa, że zapasy GPU obecnej generacji zielonych są naprawdę spore. Ma to być spodowane nagłym zmniejszeniem się zainteresowania ze strony górników oraz oczekiwania konsumentów na nową generację. Jej zapasy mają również robić wrażenie, bo Nvidia przygotowała podobno ponad milion egzemplarzy, które czekają na oficjalną premierę.

Obecnie rynek kart graficznych na świecie posiada kilka milionów egzemplarzy gotowych do sprzedania. (via Digitimes)

Niestety właśnie ze względu na ogromne ilości modeli obecnej generacji mówi się, że premiera nadchodzącej zostanie przesunięta do ostatnich tygodni czwartego kwartału 2018 roku. Ma to na celu uszczuplenie zapasów i jeszcze większe przygotowanie Nvidii na premierę pod kątem dostępności. Miejmy jednak nadzieję, że premiera odbędzie się już w sierpniu, bo ostatnio zbyt często o tym się mówi.

Źródło: Wccftech