WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test obudowy NZXT H500i

NZXT H500i to ciekawa obudowa, która dostępna jest w cenie poniżej 500 zł. Co oznacza dopisek „i” przy nazwę i czy warto do niego dopłacić?

Obudowa jest pod większością względów identyczna jak wcześniej testowana przeze mnie wersja H500. Link do recenzji znajdziecie tutaj. Skupię się więc tylko na różnicach.

Jedyna różnica to tak naprawdę dołączony kontroler oraz pasek RGB. Kontroler podłączany jest do złącza SATA i oferuje trzy kanały sterowania wentylatorami, każdy można obciążyć 10 W. Pozwala on też na sterowanie podświetleniem maksymalnie czterema paskami HUE+ LED lub pięcioma wentylatorami Aeo RGB. Nalezy tutaj jednak pamiętać, że kontroler nie współpracuje z HUE 2 RGB i z Aer RGB 2. Całość możecie podłączyć do płyty głównej (do złącza USB 2.0) i sterować podłączonymi do kontrolera urządzenia za pomocą oprogramowania NZXT CAM.

W oprogramowaniu interesujące są dwie rzeczy. Po pierwsze możecie sterować ustawieniami wentylatorów. Do wyboru macie tryb Silent, Performance, Custom i Fixed. Kontroler mierzy głośność w obudowie i na tej podstawie dopasowuje pracę wentylatorów. Druga ciekawa rzecz to zakładka Lightning, gdzie sterujecie podświetleniem. Trybów i opcji jest naprawdę mnóstwo do wyboru i każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście samo oprogramowanie oferuje więcej opcji, takich jak podkręcanie czy monitorowanie podzespołów, ale w kontekście testu są one mniej ważne.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Metodologia i platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Metodologia i platforma testowa