Reklama
aplikuj.pl

Obiektyw Google na komputerach dostaje kilka nowych funkcji

Obiektyw Google trafi do Wyszukiwarka komputerze

Obiektyw Google to bardzo przydatne narzędzie, choć bezsprzecznie wersja na smartfonach działa o wiele lepiej niż ta na komputerze. Dzięki nowym funkcjom może się to jednak zmienić.

Choć Obiektyw Google głownie służy do wyszukiwania obrazów, to w wersji na smartfonach oferuje nam o wiele, wiele więcej. Nowe funkcje, które Google dodaje teraz w wersji na komputery (Obiektyw musi być połączony z przeglądarką Chrome) umożliwi nam znacznie więcej niż dotychczas. Została bowiem dodana opcja „Tekst”, którą znajdziecie po najechaniu przyciskiem myszy na obraz i wybraniu  „Szukaj grafiki za pomocą Obiektywu Google”. Dzięki tej nowości możemy zaznaczyć dowolny fragment tekstu, który narzędzie przetłumaczy, przeczyta lub wyszuka.

Interfejs w funkcji „Tłumacz” jest taki sam, jak w wersji mobilnej, dzięki czemu łatwo po nim nawigować i nie sprawia żadnych problemów przy podstawowych tłumaczeniach. Te bardziej rozbudowane można z kolei przenieść do Tłumacza Google. Kolejnymi nowościami są: możliwość znajdowania źródła obrazu czy funkcja optycznego rozpoznawania znaków.

Zmiany powinny być już dostępne u wszystkich, choć nie wiadomo, kiedy dokładnie zostały wprowadzone. Jak podaje serwis 9to5google, są powszechnie dostępne w Chrome 100 na Windowsie, komputerach Mac i urządzeniach z ChromeOS.