Reklama
aplikuj.pl

Obiektyw Google trafi do Wyszukiwarka komputerze

Obiektyw Google trafi do Wyszukiwarka komputerze

Obiektyw Google jest świetnym narzędziem ułatwiającym wyszukiwanie różnych rzeczy w sieci. Wystarczy, że mamy uwiecznione je na obrazie. Najpierw Obiektyw dostępny był na smartfonach, potem trafił do komputerowej przeglądarki Chrome, a teraz przyszedł czas na Wyszukiwarkę Google na pulpicie.

Google znacznie rozszerza dostęp do Obiektywu, czyli narzędzia umożliwiającego wyszukiwanie po obrazie, choć nie tylko. Przy jego pomocy możemy też skanować kody czy wyodrębniać i tłumaczyć różne teksty. Na urządzeniach z Androidem można z tego korzystać już od dawna, a w ubiegłym roku Google rozszerzyło też dostęp na przeglądarkę Chrome na komputerze. To jednak nie koniec i Obiektyw Google wkrótce zostanie zintegrowany z paskiem Wyszukiwarki na pulpicie.

Obecnie trwają testy tej funkcjonalności, które zauważył serwis 9to5Google. Kolorowa ikona Obiektywu pojawiła się u niektórych użytkowników w polu wyszukiwania, obok przycisku mikrofonu. Po jej kliknięciu pojawia się okno wyboru obrazu, który można przeciągnąć z dowolnego folderu lub wybrać ręcznie. Wyniki wyszukiwania pojawią się po prawej stronie.

Kiedy narzędzie pojawi się u wszystkich? Tego jeszcze nie wiemy, ale jeśli pojawią się na ten temat kolejne informacje – damy Wam znać.