Reklama
aplikuj.pl

Obsługa DualSense jedną ręką. Powstał wyjątkowy gadżet dla kontrolera PlayStation 5

Obsługa DualSense jedną ręką, gadżet dla kontrolera PlayStation 5

Sony względem Microsoftu nieco zapomniało o wszystkich graczach. Tak jak do Xboxa możemy kupić specjalny kontroler (Xbox Adaptive), tak do PlayStation 5 jesteśmy zmuszeni do wielkiego i stosunkowo ciężkiego kontrolera, który dla jednych ma wiele zalet, a dla drugich te zalety stają się wadami. Na szczęście obsługa DualSense jedną ręką jest już możliwa, dzięki niezależnemu twórcy.

YouTuber stworzył adapter, którego każdy z nas może wydrukować w swoim zaciszu domowym i sprawić, żeby obsługa DualSense jedną ręką nie była problemem

Adapter z oczywistych względów jest kierowany do osób, które albo nie potrafią przyzwyczaić się do kontrolera, albo posiadają pewien stopień niepełnosprawności, który im to uniemożliwia. Jednak skorzystać z niego mogą tak naprawdę wszyscy i to nawet w błahych problemach. Mowa np. przejściu gry kooperacyjnej w pojedynkę, wykorzystując do tego dwa pady, czy zwolnieniu jednej ręki z obowiązku kontrolowania gry, aby ułatwić obie sięganie po przekąski, czy napoje.

Czytaj też: Nadeszły czasy, w których tańsza i3 dominuje Ryzena 5 w grach. Oto ogromny sukces Intela

Wydrukowany w 3D adapter dzieli się na dwie części. Jedna (podstawowa) pozwala przede wszystkim na sterowanie gałką poprzez ruchy kontrolerem po oparciu go o blat, czy udo, zapewniając jednocześnie dostęp do przycisku L1 i L2. Druga przystawka przeznaczona specjalnie dla D-Pada jest już opcjonalna, ale wymagana wtedy, kiedy gra wymaga jego obsługi.

Czytaj też: Wydajność Core i5-12490F ukazuje rolę taktowania i pamięci podręcznej. Ten CPU kupicie tylko w Chinach

Co ciekawe, obsługa DualSense jedną ręką nie jest niczym ekskluzywnym (wystarczy mieć sprzęt i dostęp do drukarki 3D), bo pliki można bez problemu pobrać. Dodatkowo jest to adapter przeznaczony zarówno dla prawo-, jak i leworęcznych (wystarczy obrócić projekt), a to dzięki symetryczności kontrolera DualSense.