WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Obudowa Snowblind x4 jest niczym mokry sen zwolenników PCMasterRace

Z czasem producenci przyzwyczaili nas do oszklonych obudów z podświetleniem RGB i gdy mogło się nam wydawać, że to kres pomysłów w tym segmencie, iBuyPower zaprezentował przed kilkoma laty Project Snowblind. O ile nie było o nim głośno w ciągu ostatnich miesięcy, to na tegorocznych targach CES firma zaprezentowała obudowę Snowblind x4, która po prostu jest niczym mokry sen zwolenników PCMasterRace.

iBuyPower zdecydowanie chciał stworzyć jakąś innowacyjną obudowę, która nie idzie na skróty, korzystając z tradycyjnego hartowanego szkła. Co to bowiem za sztuka, aby osadzić kilka przezroczystych tafli na śrubach? Producent zdecydował się więc na zastosowanie czterech przezroczystych paneli LCD dookoła całej skrzynki. Finalnie gracze mogą więc podziwiać to, co wsadzili do Snowblind x4, a na dodatek wyświetlać na niej czego tylko zapragną. W celu jeszcze lepszego wyeksponowania całości, stworzył nawet podstawę, która nieustannie obraca obudowę. Jak możecie się więc domyślać, największym problemem okazały się same przewody.

Zwyczajne podłączenie wszystkich kabli skończyłoby się po prostu zaplątaniem całości, więc iBuyPower postawił podobno na pomysł znany z inżynierii stosowanej w turbinach wiatrowych. Sprowadza się to do statycznej podstawy, do której podpinamy wszystkie przewody, która następnie przekazuje sygnał za pośrednictwem miedzianego walca, co ogromnie ogranicza maksymalny transfer. To kosztuje oczywiście krocie, dlatego też Snowblind x4 jest jedynie koncepcyjnym pomysłem, który (mam wrażenie) będzie się pojawiał wyłącznie na podobnych targach, a nie półkach sklepowych.

Czytaj też: Obudowa Rosewill Prism S500 staje dla graczy na głowie

Źródło: PCGamer