Reklama
aplikuj.pl

Od dziś zagramy w Call of Duty: Warzone Mobile

Najpopularniejsza strzelanka na świecie właśnie wylądowała (niczym desant) na smartfony. Każdy fan popularnego CoD-a właśnie teraz może przenieść się do świata Battle Royale i to bez potrzeby odpalania laptopa lub konsoli. Od dziś możemy zagrać na smartfonie lub tablecie.

Nazwy tej gry naprawdę nie trzeba powtarzać. Dla niektórych to jednorazowa przygoda dla innych to kontynuacja dzieciństwa. Twórcy dostrzegli chęć grania w darmową strzelankę w każdym miejscu. Przeniesienie tego do świata mobile wydaje się odpowiedzią na wszystkie pytania. Jak tylko skończę pracę siadam do potyczki z innymi graczami a informacja z oficjalnej strony COD-a pokazuje, że wstępnie ponad 50 milionów użytkowników złożyło wstępną rejestrację. W grze znajdziemy oczywiście popularne miejsca, których nie mogło zabraknąć w wersji mobile: Werdańsk, Wyspia lub inne znane graczom miejsca Shoot House i Shipment.

Call of Duty: Warzone Mobile już

Gra to nowe możliwości i przede wszystkim świetna grafika jak na darmową rozgrywkę. Odzwierciedla to nie tylko rozgrywka, ale również rozmiar gry. Nowoczesne smartfony poradzą sobie ze znaczną wielkością danych. Niestety nie każdy telefon może poradzić sobie z jakością, prędkością i szatą graficzną. Urządzenie (Fold 5) w trakcie rozgrywki zaczęło się mocno grzać co obrazuje, że urządzenia będą pracować na wysokich obrotach. Zanim zaczniemy zapoznajmy się z oficjalnym trailerem, który podkręca atmosferę.

Już po kilku minutach muszę powiedzieć, że gra będzie wciągać. Oczywiście na chwilę obecną trudno mówić o jakiś poważnych błędach w grze, ale mnie osobiście się podoba. Widać, że Activision podszedł do tematu całkiem poważnie. Rozpoczynając rozgrywkę mamy nawet wstępny samouczek (jeśli nigdy nie graliśmy w strzelanki na telefonie). Na pierwszy rzut oka widzę, że gra jest naprawdę fajnie stworzona. W pierwszej mojej rozgrywce udało mi się zlikwidować 8 graczy (dla kogoś, kto nie grał dotychczas na telefonie to naprawdę dużo).

Gra jest naprawdę intuicyjna i szybko można złapać reguły działania panelu dotykowego. Jestem laikiem jeśli chodzi o strzelanki w grach mobilnych, ale tu wszystko wydaje się być dopracowane. Nie napotkałem większych problemów, ale już wiem, że nie na każdym urządzeniu mobilnym gra będzie działać w sposób prawidłowy. Urządzenia o niższej specyfikacji np. Samsung Galaxy A14 będą miały problem z działaniem tej gry. Mogą się pojawić zawieszenia obrazu lub problemy techniczne. Gra nie będzie płynnie chodzić. Call of Duty: Warzone Mobile do pobrania za darmo znajdziemy w sklepie Google Play oraz App Store. Zapraszam do rozgrywki może spotkamy się na serwerach.