Poruszający film Odbudować Paradise obejrzymy w National Geographic. Kiedy?

Odbudować Paradise to produkcja w reżyserii nagrodzonego Oscarem Rona Howarda. Film opowiada o sile i determinacji ofiar najtragiczniejszego pożaru w historii Kalifornii. Obejrzeć go będzie można na antenie National Geographic. Kiedy zaplanowano premierę?

Odbudować Paradise z premierą na National Geographic

Tragiczny pożar, który spustoszył Kalifornię według danych zniszczył aż 95% infrastruktury miasteczka Paradise, na którym skupia się film Rona Howarda. Zginęło wówczas 85 osób, 50 000 ewakuowano, a przeszło 14 tys. domów uległo całkowitemu zniszczeniu. W 2018 roku Howard wyruszył na miejsce z kamerą, by udokumentować tę katastrofę i pokazać, jak pomimo ogromnych trudności ludność lokalna podjęła walkę o odbudowanie swojego świata. Reżyser został z nimi o wiele dłużej niż ekipy telewizyjne, przez co w swoim filmie pokazuje tragiczny obraz wszechogarniających strat.

Odbudować Paradise pokazuje siłę mieszkańców w obliczu katastrofy i ich ogromną determinację. To wyjątkowo aktualny i rezonujący z obecnymi problemami dokument. Film składa się nie tylko z nagrań Howarda, ale również z materiałami samych mieszkańców, przez co ma o wiele mocniejszy i tragiczniejszy wydźwięk, zwłaszcza w połączeniu z narracją ofiar i świadków.

Jak mówi Ron Howard, reżyser Odbudować Paradise


Jeśli za tą historią stoi inspirująca lekcja, to z pewnością taka, że jesteśmy całkiem nieźli w rozwiązywaniu problemów. Jednak, czy zawsze musi wydarzyć się katastrofa, aby nas zjednoczyć? Mam nadzieję, że jest to pytanie, nad którym ludzie się zastanowią.

Nie ma wątpliwości, że zmiana klimatu przyczynia się się do historycznych pożarów […] na zachodnim wybrzeżu Ameryki, niszczących całe społeczności. To powinna być pobudka – Paradise może być każdy z nas.

Odbudować Paradise zobaczymy w National Geographic, a premierę zaplanowano na 17 stycznia na godzinę 21:00.