WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Odkryto ostatni sekret w Doom 2 „na legalu”!

Doom 2 to zdecydowanie ta gra, która wpłynęła na dalszy rozwój shooterów. Swoją premierę odbębniła w 1994 roku, ale przez te całe 24 lata nikt nie dotarł do wszystkich sekretów bez użycia metody na przechodzenie przez ściany. No, aż do dziś!

Naszym bohaterem jest Zero Master, który jako pierwszy na świecie rozgryzł zagadkę z tajemniczym sekretem na mapie Industrial Zone. Jego odblokowanie było owiane niejedną teorią, które nawet zarzucały twórcom zepsucie czegoś w kodzie gry. Zero Master udowodnił jednak na filmie, że da się, choć nie wiadomo, czy wpadł na to jako pierwszy na świecie. Możliwe, że ktoś odgadł tę zagadkę przez przypadek, ale nie zwrócił na nią uwagi i co najważniejsze – nie zapisał jej na nagraniu. Kluczowy moment znajdziecie po trzeciej minucie.

Takie wydarzenie obeszło się oczywiście echem w sieci, co sprawiło, że odkrywcy pogratulował sam John Romero. To współzałożyciel Id Software, który wyjaśnił, że mechanizm stojący za tym sekretem polegał na zmanipulowaniu przeciwnika tak, aby ten popchnął postać gracza na teleporter. Pomysł wręcz banalny, ale strzegł sekretu przez prawie 24 lata. To ciągle lepszy wynik, niż te, którymi chwalą się twórcy Denuvo (śmiech).

Źródło: Polygon
Zdjęcia: Polygon