WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Odkurzacz LG posprząta dom i wykryje intruzów

Południowokoreańska firma zapowiada urządzenie sprzatajace, które dzięki odpowiedniemu wyposażeniu będzie potrafiło powiadomić jego posiadacza o wykrytym ruchu.

W obecnych czasach chyba już nic nie powinno nas zadziwić. Inteligentne samochody, autonomiczne drony… i odkurzacze pełniące role ochroniarzy. Takie określenie być może zostało użyte na wyrost, jednak na pewno w pomyśle specjalistów z LG jest coś intrygującego.

Nowy model nazywa się Turbo+ i wyróżnia się kilkoma kwestiami. Jedną z nich jest możliwość sterowania przy pomocy smartfona. Aby tego dokonać będzie trzeba zainstalować odpowiednią aplikację a następnie nakierować obiektyw kamery na zabrudzone miejsce. Maszyna skieruje się tam i rozpocznie czyszczenie. Wszystko dzięki trzem kamerom, które znajdą również inne zastosowanie. Mowa oczywiście o monitorowaniu otoczenia.

Cały proces łatwo opisać. Odkurzacz, połączony ze smartfonem, będzie po wykryciu ruchu automatycznie przesyłał zdjęcia poruszającego się obiektu. Właściciel, widząc fotografie, zdecyduje, czy zagrożenie (np. włamanie) jest realne, czy też odpowiedzialnym za zamieszanie jest któryś z domowników bądź zwierzę. Więcej o Turbo+ dowiemy się w ciągu najbliższych kilku tygodni za sprawą targów CES 2016.

[źródło i grafika: engadget.com]