Reklama
aplikuj.pl

Odpowiednie oświetlenie na każdą okazję zamknięte w jednej żarówce

Akcja partnerska

Światło ma moc tworzenia. Pomaga zaaranżować przestrzeń do pracy, nauki, czy relaksu, towarzyszy nam też często w niezapomnianych chwilach tworząc odpowiednią atmosferę. Dzięki inteligentnemu oświetleniu nie musisz robić generalnego remontu i instalować arsenału nowych lamp – wystarczy, że zmienisz żarówkę i zyskasz możliwość sterowania światłem za pomocą smartfona, zgodnie ze swoimi preferencjami oraz potrzebami.

W tym roku możliwość dynamicznego przearanżowania naszego domu w biura, szkoły, czy przedszkola, a wieczorem z powrotem w miejsce relaksu, a nawet salę kinową czy SPA – stała się na wagę złota. W moim przypadku, inteligentne oświetlenie Philips Hue pozwala tworzyć sceny odpowiadające mojemu nastrojowi i potrzebom. Chcę się zrelaksować? Wybieram ciepłą, kojącą barwę światła. Potrzebuję zamienić pokój dzienny w biuro? Stawiam na pobudzające, zimne białe światło, ułatwiające koncentrację. Możliwości jest mnóstwo, bo system ten oferuje 16 milionów kolorów światła i aż 50 tysięcy odcieni światła białego. Każdy znajdzie wśród nich te ulubione. To właśnie z powodu szerokich możliwości personalizacji, prostego montażu oraz banalnie prostej obsługi postawiłem na oświetlenie Philips Hue.

Również codzienne zadania i czynności mogą być o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze dzięki dopasowaniu odpowiedniego oświetlenia. Philips Hue może obudzić nas o poranku i dzięki dobraniu odpowiedniej barwy światła pomóc zacząć dzień z energią, dodatkowo wesprzeć koncentrację dzieci podczas lekcji online, a także zapewnić odpowiednie oświetlenie do czytania i pomóc zrelaksować się po ciężkim dniu. Wszystkie te funkcje ukryte są w jednej inteligentnej żarówce lub lampie.

Czytaj też: Nowe oświetlenie Philips Hue. Bo żarówka nie musi być nudna

Pobudka i zasypianie zgodnie z naturą

Jak to działa? Dzięki inteligentnym żarówkom, oświetlenie będzie powoli się rozjaśniać, zgodnie z Twoimi preferencjami ustawianymi w aplikacji, co pozwoli na przyjemniejsze wstawanie, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz, godziny, czy dnia tygodnia. Wystarczy, że w aplikacji Philips Hue wybierzesz zakładkę „rutyny”, a następnie „pobudka” i spersonalizujesz ją zgodnie ze swoimi potrzebami. Podobnie wieczorem – inteligentne oświetlenie pozwoli na wypełnienie Twojej sypialni ciepłym światłem, które będzie stopniowo się przyciemniać, aby ułatwić Ci zasypianie. To dobre rozwiązanie nie tylko do sypialni, ale także do pokoi dzieci, u których wpływa na funkcjonowanie cyklu dobowego. Oba te rozwiązania sprawdzają się idealnie, ponieważ nawiązują do wspomnianego cyklu i wpływają na poziom melatoniny, która z kolei reguluje to czy jesteśmy śpiący czy pełni energii do działania.

Inteligentna rozrywka

Dzięki feerii 16 mln kolorów Philips Hue sprawdzi się także podczas codziennej rozrywki. W moim przypadku oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie na konsoli stało się jeszcze ciekawsze i bardziej emocjonujące, po dopełnieniu ich efektami świetlnymi. Oświetlenie, które współgra z akcją gry, przenosi mnie na zupełnie inny poziom doznań związanych z przechodzeniem do kolejnych etapów czy pokonywaniem przeszkód. Takie przestrzenne oświetlenie wzbogaci też każdy seans filmowy, powodując, że obraz wręcz „wychodzi” z telewizora na ścianę. A jeżeli mam ochotę na domowe dance party – światło może migać i zmieniać kolor w rytm muzyki.

Nowe oblicze domowej rozrywki uzyskałem bez wymiany telewizora – za pomocą taśmy LED Philips Hue Play gradient lightstrip i Philips Hue Play HDMI Sync Box – można do nich podłączyć dowolny telewizor z konsolą czy odtwarzaczem audio i zsynchronizować z oświetleniem.

Jeśli jednocześnie korzystasz z inteligentnych lamp nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo pokolorować ściany – lubisz filmy przygodowe, możesz wybrać kolor fioletowy, z kolei do kibicowania ulubionej drużynie podczas meczu Ligi Mistrzów idealnie sprawdzi się kolor czerwony. Do tego celu można wykorzystać bogaty asortyment taśm LED albo specjalnych lamp.

Od teraz możesz doświadczać rozrywki, a jej granicę będą wyznaczać jedynie granice twojej wyobraźni.

Bezpieczny dom z oświetleniem smart

Od wsparcia naszego cyklu okołodobowego i zapewnienia komfortu na co dzień, przez wyniesienie domowej rozrywki na nowy poziom, aż po… no właśnie, to tylko początek benefitów i możliwości inteligentnego oświetlenia. Światło daje nam także poczucie bezpieczeństwa – włączone sugeruje obecność domowników albo ostrzega, że ktoś porusza się koło domu.

Dzięki Philips Hue mogę łatwo zadbać o nasze poczucie bezpieczeństwa. Gdy jestem w domu, za pomocą zainstalowanych czujników ruchu, światło może ostrzegać mnie, włączeniem się, gdy ktoś będzie poruszał się koło domu. W ten sposób wystraszy potencjalnych nieproszonych gości, a mi z kolei wyznaczy jasno oświetloną drogę do drzwi, a następnie powita włączonym światłem. Już nigdy nie trzeba wracać do ciemnego mieszkania, czy potykać się o rozrzucone klocki LEGO, w drodze do najbliższego włącznika.

Dodatkowo, gdy wyjeżdżamy z rodziną nawet na kilka dni, możemy zautomatyzować włączanie się świateł w poszczególnych pomieszczeniach. Oświetlenie może symulować naszą obecność w domu, kopiując nasze nawyki (włączanie światła po powrocie z pracy czy imitacja światła z telewizora) lub losowo zapalając się w danych pomieszczeniach, co uwiarygadnia naszą obecność w domu. Co, gdy zapomnieliśmy ustawić rutynę „pozorowania obecności” przed wyjazdem? Nic straconego – można ją ustawić za pomocą aplikacji – z dowolnego miejsca na świecie.

Różne sposoby sterowania

Philips Hue można sterować na cztery sposoby: głosem, pilotem, aplikacją Philip Hue Bluetooth (dla wersji żarówek i lamp obsługujących Bluetooth) oraz aplikacją Philip Hue, która łączy się z mostkiem. Najbardziej naturalny sposób – sterowanie głosem – jest możliwy po połączeniu m.in. z Amazon Alexa, Google Home czy Apple HomeKit. Możemy wydawać odpowiednie polecenia, które pozwolą włączać i wyłączyć światła albo je przyciemnić.

Najwięcej opcji uzyskasz korzystając z mostka Hue, który daje nam dostęp do wszystkich możliwości systemu inteligentnego oświetlenia. Dzięki niemu można korzystać z wielu opcji w aplikacji Hue (wersja do Bluetooth posiada mniej funkcji), łączyć ze sobą smart akcesoria sterujące (np. czujnik ruchu czy bezprzewodowy przełącznik), zarządzać nawet 50 punktami światła czy ustawiać czasomierze i czynności rutynowe.

Dla początkujących mogą wystarczyć źródła światła w opcją Bluetooth, sterowane aplikacją Hue Bluetooth. Jeżeli jednak będziemy chcieli rozszerzyć funkcjonalność naszego smart oświetlenia wystarczy dokupić mostek i sparować go z posiadanymi lampami. Koniecznie trzeba pamiętać wtedy, że do obsługi mostka i korzystania z pełni jego możliwości konieczna jest aplikacja Hue. Funkcjonalność systemu można dodatkowo rozszerzyć ściągając jedną z ponad 700 aplikacji napisanych przez użytkowników lub inne firmy, albo nawet tworząc własną!

Materiał powstał we współpracy z marką Philips Hue.