Co z odpowiedzią AMD na DLSS NVIDIA?

Co z odpowiedzią AMD na DLSS NVIDIA?, FidelityFX Super Resolution, odpowiedz AMD na DLSS?

Ciągle zastanawiamy się, co ciekawego dzieje się z odpowiedzią AMD na NVIDIA DLSS, ale najwyraźniej teraz pewien znany jegomość powiedział sporo na temat FidelityFX Super Resolution.

Co tam z odpowiedzią AMD na DLSS?

Nowy film na kanale Linus Tech Tips ujawnił co nieco na temat tego, co dzieje się z odpowiedzią AMD na NVIDIA DLSS. Są to o tyle ważne informacje, że wczoraj miała miejsce konferencja AMD, na której firma, zamiast ujawnić coś o FidelityFX Super Resolution, rozmawiała o jej “młodszym bracie” Radeon Boost.

O DLSS, będącej już w wersji 2.0, poczyniłem ostatnio artykuł, gdzie znajdziecie najważniejsze informacje na temat tego, czym DLSS jest i jak działa. To ważne, bo FidelityFX Super Resolution będzie podobnym rozwiązaniem, ale dostępnym tylko dla kart AMD Radeon. Oczywiście w tym zastosowaniu w grę wejdzie również sztuczna inteligencja, ale w gruncie rzeczy, nie znamy szczegółów na temat tego rozwiązania od AMD.

Kiedy z kolei wejdzie do użytku? Ponoć wtedy, kiedy będzie gotowa na wszystkie platformy bazujące na architekturze RDNA. Tak przynajmniej twierdzi wspomniane źródło, według którego odpowiedź AMD na DLSS firmy NVIDIA zadebiutuje w jednym momencie na kartach Radeon RX oraz konsolach nowej generacji. Ta technologia jest podobno oparta na DirectML API, części biblioteki Windows Machine Learning.