WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Odwiedź kokpit myśliwca F-35 w swoim fotelu

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zawitać do kokpitu myśliwca F-35 od Lockheed Martin, to dostaliście właśnie świetną okazję do odrobienia zaległości. Firma udostępniła bowiem nowy materiał na swoim kanale na YouTube, w którym to każdy z nas może obejrzeć sobie wnętrze F-35 w 360-stopniowej perspektywie. 

Czytaj też: Zwyczajny ptak uziemił myśliwiec F-35 Joint Strike

Prezentacja nie ogranicza się jednak wyłącznie do „surowego” oglądania poszczególnych szczegółów myśliwca. Zadbał o to gospodarz, Tony Wilson, który opowiada o F-35 tak, jakby znał go, jak własną kieszeń… i jestem w stanie w to uwierzyć. Zwłaszcza wtedy, kiedy zaczyna omawiać wiele mniej znanych szczegółów na temat F-35 Joint Strike Fighter w tym możliwości uzbrojenia, skomplikowania czujników i osiągów tamtejszej jednostki napędowej.

Najlepszą częścią filmu jest jednak to, jak firma wykorzystała wideo w 360-stopniach i pokazała rzeczywisty widok z oczu pilota, który nieustannie korzysta wbudowanego w kask HUDu w AR. Tamtejsza rozszerzona rzeczywistość sprawia, że za sterami F-35 nieustannie najważniejsze informacje są podawane prosto przed oczy pilotów, którzy mogą skoncentrować się na lataniu samolotem. Ten film jest jednak bez wątpienia narzędziem marketingowym i ma na celu przedstawienie samolotu w najlepszym świetle. Szkoda tylko, że jakość w niektórych momentach jest dosyć wątpliwej natury.

Czytaj też: Ten opancerzony pojazd może wystrzelić rój zabójczych dronów

Źródło: Popular Mechanics