WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oficjalna premiera procesorów Intel ósmej generacji z grafiką Radeon RX Vega M

Intel oficjalnie wprowadza na rynek pierwszy procesor z serii Core ósmej generacji ze zintegrowaną grafiką AMD Radeon RX Vega M. Dzięki temu gracze będą mogli dostać bardzo wydajne ale przy tym znacznie mniejsze konstrukcje.

Nowy procesor Intela będzie dostępny w dwóch konfiguracjach: Pierwsza to Intel Core z grafiką RX Vega M GL (pobór energii układu równy 65 W) a druga to Intel Core z grafiką RX Vega M GH (pobór energii układu równy 100 W i procesor dostępny z odblokowanym mnożnikiem). Każda konfiguracja zawiera czterordzeniowy procesor oraz 4 GB dedykowane pamięci HBM2. Intel deklaruje, że wydajność w grach jest trzykrotnie większa od podobnych urządzeń sprzed 3 lat oraz do 40% większa w porównaniu do obecnych układów graficznych. Dzięki braku zewnętrznej grafiki i wystarczającej wydajności do cieszenia się najnowszymi tytułami w wysokich rozdzielczościach, gracze będa mogli dostać konstrukcje o grubości poniżej 17 mm przy czasie pracy równym 8 godzin.

Najnowsze konstrukcje są czymś świeżym na rynku zintegrowanych grafik. Z ciekawością czekam na pierwsze laptopy wykorzystujące te procesory – ciekawi mnie zarówno ich cena jak i wydajność.

Źródło: Materiały prasowe