Reklama
aplikuj.pl

Ogłoszono datę premiery Realme GT Neo 5. W przyszłym tygodniu zostaniemy zalani nowymi smartfonami

Realme GT Neo 3

W przyszłym tygodniu producenci smartfonów szykują dla nas wiele gorących premier. Pojawią się modele od OnePlus, POCO, a także od Realme. To urządzenie będzie o tyle interesujące, że nadchodzący Realme GT Neo 5 będzie najszybciej ładującym się smartfonem świata.

Realme ogłosiło datę premiery GT Neo 5

Zaledwie kilka dni temu Realme potwierdziło, że w lutym zaprezentuje swój nowy smartfon, a teraz ogłoszono, kiedy dokładnie zostanie zorganizowane wydarzenie. Przecieki wskazywały na 8 lutego i niewiele się pomyliły, bo premierę zaplanowano na 9 lutego. Czekają nas więc bardzo gorące dni, jeśli chodzi o smartfonowe debiuty.

Czytaj też: Rusza program Plus Odkup. Zamień swojego iPhone’a na najnowszy model w promocyjnej cenie

Gdy Realme GT Neo 5 pojawi się na rynku, z miejsca stanie się najszybciej ładującym się smartfonem na świecie, będzie bowiem obsługiwał szybkie ładowanie z mocą 240 W. Warto jednak wiedzieć, że podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji i teraz producent wprowadzi dwa warianty różniące się pojemnością akumulatora i szybkością ładowania. Ten pierwszy, z ładowaniem 240 W dostanie ogniwo o pojemności 4600 mAh, natomiast drugi – 5000 mAh i ładowanie 150 W.

Czytaj też: Już wiemy, jakie nowości przyniesie ze sobą One UI 5.1

Cała reszta specyfikacji będzie natomiast identyczna w obu wariantach. To oznacza, że Realme GT Neo 5 będzie napędzany przez układ Snapdragon 8+ Gen 1 w połączeniu z 8, 12 lub 16 GB pamięci RAM i do 512 GB pamięci wbudowanej. Ekran będzie miał 6,74″ i zaoferuje rozdzielczość Full HD+ oraz częstotliwość odświeżania 120 Hz. Z przodu znajdziemy 16-megapikselowy aparat do selfie, a z tyłu potrójną konfigurację składającą się z 50-megapikselowego czujnika głównego, 8-megapikselowego aparatu ultraszerokokątnego i dodatkowego czujnika 2 Mpix.