Reklama
aplikuj.pl

Ogłoszono datę premiery Redmi Note 12 Turbo. A podobno Xiaomi miało już tak nie szaleć…

Redmi Note 12

Jeśli zerkniemy na listę urządzeń z serii Redmi Note 11, zauważymy tam kilkanaście różnych modeli, często niewiele różniących się od siebie. Jeszcze przed premierą serii Redmi Note 12 mówiło się, że Xiaomi w tym roku nieco przystopuje, ale raczej się na to nie zapowiada. Ogłoszono bowiem datę debitu kolejnego smartfona z tej linii, tym razem Turbo.

Seria Redmi Note 12, ogłoszona w Chinach pod koniec zeszłego roku już liczy 7 modeli, a za kilka dni pojawi się kolejny

Xiaomi bardzo lubi urozmaicać swoją ofertę, choć nie zawsze robi to we właściwy sposób. Producent, zwłaszcza w Chinach, wprowadza na rynek sporo urządzeń, które często różnią się od siebie tylko drobnymi szczegółami i nazwą. Przez to trudno połapać się w ofercie, zwłaszcza gdy weźmiemy jeszcze pod uwagę globalne warianty tych modeli. Niby miało się to zmienić w przypadku serii Redmi Note 12, ale jak na razie się na to nie zapowiada.

Producent potwierdził bowiem, że już 28 marca zadebiutuje Redmi Note 12 Turbo. Z oficjalnych informacji wiadomo, że będzie on napędzany przez układ Snapdragon 7+ Gen 2, czyli najnowszy układ Qualcomma, ogłoszony zaledwie przed kilkoma dniami. Na pokładzie ma znaleźć się też 64-megapikselowy aparat główny, potrójne głośniki, port USB-C i gniazdo słuchawkowe. Smartfon dostępny będzie w biało-srebrnym, mieniącym się kolorze, choć mogą pojawić się też inne warianty.

Już wcześniej dostaliśmy też kilka przecieków na remat Redmi Note 12 Turbo, wedle których urządzenie zostanie wyposażone w 6,67-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz akumulator 5500 mAh z szybkim ładowaniem 67 W. Spodziewamy się, że w kolejnych dniach pojawią się jeszcze jakieś szczegóły na temat tego modelu.