Reklama
aplikuj.pl

Okulary HiiDii posłużą Wam, jak druga myszka

Korzystanie z komputera jest dla Was niewygodne? A może klawiatura i myszka nie wystarczają Wam albo Wasze dłonie są zajęte w czasie pracy, czy rozrywki? W takim razie powinniście zainteresować się okularami HiiDii (HiiDii Glasses), które trafiły właśnie na Kickstartera w cenie 69$. 

Czytaj też: UNICEF zaczyna przyjmować kryptowaluty

Okulary HiiDii służą po prostu tak, jak klawiatura, myszka, czy kontroler – są kolejnym interfejsem pomiędzy Wami i sprzętem. Są kompatybilne zarówno z komputerami, jak i laptopami z systemem Windows i Mac, a także tabletami i smartfonami z Androidem. Podobno jedno 1-godzinne ładowanie USB wbudowanej w nie baterii litowo-polimerowej powinno wystarczyć na 10 godzin użytkowania.

Korzystanie z HiiDii jest proste. Użytkownicy zakładają je tak, jak zwykłe okulary (z możliwością wymiany soczewek z „zerówek” na te korekcyjne), a następnie oddają się wbudowanym w nie systemom. Mowa głównie o żyroskopowych czujnikach, które wykrywają ruch głowy użytkownika oraz czujniku na nosie, który wykrywa drgania skóry, towarzyszące mruganiu.

To właśnie mruganiem (dłuższym, niż te naturalne) możemy sterować komputerem, bo każde mrugnięcie z premedytacją i wzorkiem skupionym na jednym punkcie odpowiada kliknięciu kursora. Oprócz tego można kliknąć dwa razy (przez dwa mrugnięcia), aktywować funkcję do przenoszenia (dwa szybkie mrugnięcia). Cała łączność jest z kolei realizowana za pośrednictem modułu Bluetooth.

Czytaj też: Powtarzalne reklamy przejdą do historii, dzięki Google

Źródło: New Atlas