Rynek wielkoformatowych ekranów przygotowanych z myślą o graczach dopiero co raczkuje, ale zważywszy na to, że ich cena jest kosmiczna, to nie ma w tym nic dziwnego. W ramach zapowiedzianej już dawno rodziny Big Format Gaming Displays od Nvidii HP przygotowało telewizor Omen X Emperium. Stał się tym samym pierwszym producentem, którego oferta wzbogaciła się o BFGD. 

Do HP Omen X Emperium wsadzono panel AMVA o przekątnej 64,5-cali, która może pochwalić się rozdzielczością 4K (3840 x 2160), ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Ten olbrzym do salonu cechuje się również częstotliwością odświeżania rzędu 120 Hz, która w „trybie OC” wskakuje na 144 Hz. Podobne podkręcenie można zastosować w przypadku czasu reakcji – z 14 ms w standardowym ustawieniu na 4 ms w ramach funkcji overdrive. Jego jasność wynosi z kolei 750 nitów domyślnie i aż 1000 nitów, do których dobija, dzięki technologii HDR. Dzięki temu wpisuje się w ramy najnowszego standardu Nvidii – G-Sync Ultimate. Resztę cech uzupełnia maksymalny kontrast 4000:1, 178-stopniowe kąty widzenia w poziomie i pionie oraz 1,07 miliardów wyświetlanych kolorów w 95% pokryciem spektrum DCI-P3. Po stronie złączy mamy do dyspozycji trzy HDMI 2.0a, jeden DP 1.4, HUB USB 3.0, port optyczny oraz liniowy i HDMI ARC.

Omen X Emperium rozwiązuje również problem nagłośnienia, oferując zintegrowanego soundbara napędzanego technologią LOFAR z trzema wzmacniaczami stereo o mocy 120 W. Tradycyjnie w oprogramowaniu audio znalazł się tryb codzienny oraz ten do gier, a jako, że partnerem tego telewizora jest Nvidia, to na jego pokładzie jest obecny Shield TV. Jednak nie liczcie na coś taniego, bo za pierwszy telewizor BFGD przyjdzie nam zapłacić 4999$, kiedy ten zadebiutuje pod koniec lutego.

Czytaj też: Samsung patentuje smartfona z odłączanymi ekranami

Źródło: Engadget

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej