Reklama
aplikuj.pl

Potężna konfiguracja pamięci OnePlus 10T potwierdzona

OnePlus 10T na nowych renderach. Przeciek ujawnia też specyfikację

Powoli zbliżamy się do premiery OnePlus 10T, czyli najnowszego (i podobno ostatniego w tym roku) flagowca producenta. Im bliżej 3 sierpnia, tym więcej przecieków pojawia się na jego temat.

OnePlus potwierdza potężną konfigurację pamięci swojego flagowca [Aktualizacja]

Jeśli zerkniecie na pozostałe informacje na temat OnePlus 10T, możecie zauważyć wzmiankę o 16 GB pamięci RAM, które wedle przecieków miały znaleźć się na pokładzie tego flagowca w jednym z jego wariantów. Okazuje się, że nie była to jedynie plotka, bo indyjski oddział firmy oficjalnie ogłosił istnienie wersji w konfiguracji 16/256 GB.

Ponadto firma twierdzi, że 16 GB pamięci RAM pozwoli użytkownikom 10T „żonglować do 35 aplikacjami” na ich smartfonach. Tutaj warto jednak zauważyć, że choć taka informacja pojawiła się na Twitterze, to na oficjalnej indyjskiej stronie mowa już o 30 aplikacjach. Prawdy więc zapewne dowiemy się podczas premiery, albo gdy do sieci trafią pierwsze testy.

Ponadto, na Twitterze OnePlus India pojawiło się kilka innych postów, które potwierdzają ekran o odświeżaniu 120 Hz i ujawniają dwa warianty kolorystyczne (które widzieliśmy już wcześniej) – Moonstone Black i Jade Green.

Przyjrzyjmy się renderom i specyfikacji OnePlus 10T [Aktualizacja]

Serwis Pricebaba udostępnił nie tylko nowe rendery nadchodzącego smartfona, ale również pełny zestaw jego specyfikacji. Dzięki temu wiemy, że urządzenie będzie wyposażone w 6,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FHD+ 2412 x 1080, obsługujący 10-bitowa paletę kolorów i będzie zgodny ze standardem HDR10+. Spodziewać się można również odświeżania 120 Hz.

Oficjalnie wiadomo, że napędzi go Snapdragon 8+ Gen 1, a przeciek wskazuje, że układ wspierany będzie przez 8 lub 12 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Niektóre źródła wspominają o 16 GB RAM, ale to nie zostało w żaden sposób potwierdzone. Bateria ma mieć pojemność 4800 mAh i będzie obsługiwać szybkie ładowanie z mocą 150 W.

W kwestii aparatów – na przodzie ma znaleźć się 16-megapikselowa kamerka do selfie, zaś z tyłu dostaniemy potrójną konfigurację z 50-megapikselowym czujnikiem głównym, obiektywem ultraszerokokątnym 8 Mpix i 2-megapikselowy czujnik makro. Co ciekawe, na renderach możecie zauważyć brak loga Hasselblad i Alert Slider, co nie jest pomyłką. Serwis The Verge uzyskał co do tego potwierdzenie od samego producenta.

___________________________________

OnePlus uchylił rąbka tajemnicy na temat premiery nie tylko swojego najnowszego smartfona, ale również systemu operacyjnego. Wiemy więc, kiedy zadebiutują OnePlus 10T i OxygenOS 13.

Bezsprzecznie gwiazdą zaplanowanego na 3 sierpnia pokazu będzie OnePlus 10T. Wedle dotychczasowych informacji, smartfon będzie wyposażony w układ Snapdragon 8+ Gen 1. Urządzenie promowane jest hasłem  „Evolve Beyond Speed” i w stosunku do modelu 10 Pro ma przynieść nie tylko poprawę szybkości, ale także inny wygląd. Warto też wspomnieć, że wedle doniesień ma być to ostatni flagowiec producenta, który trafi na rynek w tym roku, więc można oczekiwać, że w jakiś sposób będzie „specjalny”.

Jak już wspomnieliśmy, tego samego dnia pojawi się również OxygenOS 13, czyli najnowsza wersja systemu operacyjnego OnePlus. Ma on przynieść znaczne ulepszenia w kwestii gier, łączności i personalizacji. Pierwszym smartfonem, który dostanie aktualizacje będzie OnePlus 10P Pro, zaś 10T ma ją otrzymać do końca tego roku. Niestety to w zasadzie wszystko, co na jego temat wiemy.

Z racji, że do premiery zostały dwa tygodnie, to spodziewamy się, że w najbliższych dniach OnePlus zdradzi nam więcej szczegółów na temat OnePlus 10T i OxygenOS 13.