WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

OnePlus 8 przetestowany w programie GeekBench. Co wiemy o jego specyfikacji?

Smartfony OnePlus 7 były jednymi z bardziej docenianych smartfonów 2019 roku. Ich następca powinien trafić na rynek nieco wcześniej i już poznaliśmy część specyfikacji OnePlusa 8.

OnePlus 8 już drugi raz pojawia się w GeekBench

OnePlus 8 specyfikacja

OnePlus 8 Pro oznaczony jako IN2023 pojawił się w bazie programu GeekBench w styczniu. Smartfon pracujący pod kontrolą Androida 10 był wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 865 i 12 GB pamięci RAM. Uzyskane wyniki były bardzo dobre – 4 296 punktów dla pracy jednego rdzenia procesora oraz 12 531 punktów dla pracy wielordzeniowej.

Teraz dołączył do niego OnePlus 8 o numerze IN2025. Różnicą w stosunku do wariantu Pro jest mniej, bo 8 GB pamięci RAM. Ale uzyskane wyniki w teście są zbliżone – 4 276 punktów dla jednego rdzenia oraz 12 541 punktów dla wielu rdzeni. Wyniki są bardzo dobre i porównywalne z obecnymi na rynku flagowymi smartfonami, ale musimy pamiętać, że nowe OnePlusy na pewno nie mają jeszcze finalnej wersji oprogramowania, co na pewno ma wpływ na uzyskiwane rezultaty.

Co jeszcze wiemy o OnePlus 8 i kiedy pojawi się na rynku?

Wiemy również, że nadchodzący OnePlus 8 Pro zaoferuje ekran o odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Wariant podstawowy dostanie 90 Hz ekran. Do tego możemy liczyć na szybkie ładowanie o mocy 50 W – Warp Charge 50.

OnePlus 8 może zadebiutować znacznie wcześniej niż zwykle. Firma przyzwyczaiła nas do premier swoich smartfonów w maju, ale tym razem mówi się, że może to nastąpić pod koniec marca lub w kwietniu.