OnePlus 9 z aparatem Hasselblad

Dwa tygodnie dzielą nas od premiery smartfonów OnePlus 9. Firma ogłosiła współpracę z Hasselblad, więc możemy liczyć na wyróżniający się aparat.

OnePlus 9 i Hasselblad

OnePlus 9 będzie pierwszym aparatem marki wyposażonym w aparat Hasselblad. Obie firmy nawiązały 3-letnią współpracę. Jej celem będzie opracowanie aparatów do urządzeń mobilnych. W trakxie tego okresu OnePlus chce zainwestować w rozwój aparatów 150 mln dolarów.

Pierwszym elementem współpracy będzie kalibracja kolorów fotografii. Zostało ono nazwane kalibracja koloru z Hasselblad. Pojawi się on nie tylko w OnePlus 9, ale również w kolejnych smartfonach marki.

OnePlus 9 aparat Hasselblad

Aparaty dostaną też specjalny tryb Hasselblad Pro. Oprócz konkretnych funkcji przyniesie on nowy wygląd interfejsu. Dostaniemy szereg ustawień znanych z aparatów fotograficznych, jak również możliwość zapisu zdjęć w 12-bitowym formacie RAW. Przypomina to nieco aplikację Camera Pro ze smartfonów Sony i zdecydowanie jest to krok w dobrym kierunku.

Trzyletnia strategia OnePlus zakłada też dalszy rozwój czterech głównych laboratoriów badawczo-rozwojowych oraz wprowadzenie nowych rozwiązać w aparatach. Wśród nich znajdzie się panoramiczny aparat z polem widzenia 140 stopni oraz technologia soczewek T. Która będzie odpowiadać za szybkie ustawienie ostrości oraz możliwość wykorzystania różnych kształtów obiektywu? Cokolwiek osoba przygotowująca materiał prasowy miała na myśli, pierwsze efekty mamy zobaczyć w OnePlus 9.

Co wiemy o specyfikacji OnePlus 9?

OnePlus zdradza, że główny aparat OnePlusa 9 to zmodyfikowany sensor Sony IMX789, który jak na razie trafił do Oppo Find X3. Smartfon zaoferuje zapis zdjęć w 12-bitowym formacie RAW oraz nagrywanie filmów w 4K przy 120 klatkach na sekundę i 8K przu 30 klatkach.

Premiera OnePlus 9 odbędzie sie 23 marca.