Reklama
aplikuj.pl

OnePlus wprowadza na rynek Nord 2T. Na pokładzie kilka ulepszeń

OnePlus wprowadza na rynek Nord 2T. Na pokładzie kilka ulepszeń

Seria OnePlus Nord powiększyła się właśnie o kolejny model. Producent zaprezentował Nord 2T, który doczekał się ulepszeń względem poprzednika.

Jeśli chodzi o premiery w sektorze smartfonowym, końcówka maja obfituje w wiele nowości. Oczywiście najistotniejsze z nich obejmują wprowadzenie na rynek nowych chipsetów Qualcomm, ale dostaliśmy też kilka interesujących modeli, a inne pojawią się w ciągu kolejnych dni. Jedną z premier, które są już za nami, jest ta od OnePlus.

Nord 2T wkracza na rynek

Ten model jest bezpośrednim następcą wprowadzonego do sprzedaży w lipcu Nord 2. Może właściwie lepiej byłoby powiedzieć, że jest jego ulepszeniem, jak to bywa w przypadku innych modeli „T” u OnePlus. Smartfon raczej nie zawita do USA, ale z pewnością pojawi się w Europie i w Wielkiej Brytanii, a także w innych częściach świata.

Główne ulepszenia obejmują procesor, ładowanie i przednią kamerkę. Zamiast Dimensity 1200 z Nord 2, mamy tutaj już Dimensity 1300, co z kolei ma poprawić żywotność baterii i przyspieszyć urządzenie. Bateria o pojemności 4500 mAh obsługuje ładowanie 80 W (dla porównania, w Nord 2 znalazło się ładowanie 65W. Trzecim najważniejszym usprawnieniem jest przeniesienie aparatu do selfie z OnePlus 10 Pro. Oznacza to, że w Nord 2T znalazł się 32-megapikselowy czujnik.

Pozostała specyfikacja jest w zasadzie identyczna co u poprzednika. 6,43-calowy panel OLED obsługuje częstotliwość odświeżania 90 Hz. Procesor wspierany jest przez maksymalnie 12 GB RAM i do 256 GB pamięci wbudowanej, a na pokładzie nadal brakuje gniazda słuchawkowego i slotu na kartę microSD. Z tyłu znalazła się potrójna konfiguracja, z jednostką główną 50 Mpix (OIS, Sony IMX766), obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix i czujnik 2 Mpix.

Jeśli chodzi o ceny, to wariant 8/128 GB ma kosztować w Europie 430 euro (ok.1990 zł ), zaś za wariant 12/256 Gb trzeba już będzie zapłacić 537 euro, czyli w przeliczeniu ~2485 zł.