Reklama

Przeciek ujawnia specyfikację nowego OnePlus Nord 3, ale…

Śledząc doniesienia na temat smartfonów jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że nie zawsze są one zgodne ze sobą. Tak też jest w przypadku OnePlus Nord 3, bo nowe informacje zaprzeczają tym, które pojawiły się wcześniej. Gdzie więc leży prawda?

Co zaoferuje OnePlus Nord 3?

Zacznijmy może od tego, w czym do tej pory źródła są zgodne. Zarówno te starsze przecieki, jak i ten nowy ujawniają, że nowy członek serii Nord dostanie 50-megapikselowy aparat główny, ultraszerokokątny 8 Mpix i makro 2 Mpix, natomiast z przodu znajdzie się 16-megapikselowy aparat do selfie. Tymczasem jeśli chodzi o pozostałe szczegóły, tutaj mamy już do czynienia ze sporą rozbieżnością.

Wedle nowych doniesień, Nord 3 będzie wyposażony 6,72-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Za napędzanie odpowie Dimensity 9000 wspierany przez 8 lub 16 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Akumulator natomiast zaoferuje pojemność 5000 mAh z szybkim ładowaniem z mocą 80W.

Tymczasem poprzednie plotki mocno odbiegały od tych nowych, bo wskazywały na 6,5-calowy ekran, akumulator 4500 mAh z ładowaniem 100W oraz na układ Dimensity 8100 lub 8200. Różnice są więc dość znaczące, więc nie wiadomo, które są bardziej prawdopodobne. Spodziewamy się jednak, że OnePlus Nord 3 pojawi się już niedługo i wtedy będziemy mogli poznać jego oficjalną specyfikację.