Reklama
aplikuj.pl

OnePlus szykuje kolejną premierę. Tym razem na rynek wejdzie OnePlus Nord CE 3 Lite

Po premierze OnePlus 11 zaczęliśmy wypatrywać nadejścia pierwszego składaka producenta, który powinien zadebiutować w III kwartale roku. Jednak w międzyczasie zobaczymy też inne, bardziej budżetowe modele, wśród których znajdzie się OnePlus Nord CE 3 Lite.

OnePlus Nord CE 3 Lite to zupełnie inny model niż Nord CE 3 lub Nord 3, o których mogliśmy ostatnio usłyszeć więcej dzięki przeciekom. Sądząc jednak po nazwie, możemy się spodziewać, że będzie to bardziej budżetowa wersja Nord 3 CE, o której niestety za wiele nie wiemy. Nord CE 3 ma być napędzany przez układ Snapdragon 782G, zostanie wyposażony w 6,72-calowy ekran z odświeżaniem 120 Hz, akumulator 5000 mAh z ładowaniem 80W i zestaw aparatów składający się z 50-megapikselowego aparatu głównego, 8-megapikselowego ultraszerokokątnego i 2-megapikselowego dodatkowego czujnika. Co ciekawe, OnePlus Nord 3 ma mieć właściwie taką samą specyfikację, ale różnicą będzie chipset, który zostanie wymieniony na Dimensity 9000.

W jaki więc sposób od tych dwóch modeli będzie różnił się OnePlus Nord CE 3 Lite? Trudno powiedzieć. Może być tak, że pomimo podobnych nazw, będzie to zupełnie inne urządzenie. Dla przykładu, jego bezpośredni poprzednik, czyli Nord CE 2 Lite różnił się od CE 2 akumulatorem, chipsetem, ekranem i kilkoma jeszcze szczegółami.

Choć specyfikacja nadchodzącego Nord CE 3 Lite pozostaje tajemnicą, to nowy przeciek ujawnił nam, że smartfon ma zadebiutować już 4 kwietnia. Wygląda jednak na to, że pojawi się sam, bo Nord CE 3 ma wejść na rynek dopiero w lipcu.