Reklama
aplikuj.pl

OnePlus też szykuje składane smartfony i to od razu dwa

Oppo Find N2 i Oppo Find N2 Flip

Wygląda na to, że wkrótce kolejny producent wprowadzi na rynek swoje składane smartfony. OnePlus zarejestrował dwa znaki towarowe – OnePlus V Fold i OnePlus V Flip.

O składanym smartfonie od OnePlus słyszeliśmy już wiele miesięcy temu

Pierwsze wzmianki na ten temat pojawiły się jakiś czas po premierze Oppo Find N. Wówczas podejrzewano, że skoro Oppo nie zdecydowało się na globalną dystrybucję swojego modelu, może to zrobić OnePlus, zmieniając tylko jego nazwę. Te plotki ucichły dość szybko i sługo nic nie słyszeliśmy o tym urządzeniu. Teraz pojawił się jednak przeciek, wedle którego OnePlus zarezerwował znaki towarowe dla dwóch składanych smartfonów.

Czytaj też: Apple skopiuje najlepszą cechę swojego rywala. Ta funkcja powinna trafić do każdego tabletu

Chodzi o OnePlus V Fold i OnePlus V Flip, co oznacza, że firma może szykować konkurentów dla Galaxy Z Fold i Z Flip. Mukul Sharma, leaker, który udostępnił te informacje, twierdzi ponadto, że jeden z modeli jest już w fazie testów w Europie. Oba urządzenia mają pojawić się jeszcze w tym roku, choć nie wiadomo, kiedy dokładnie. Istnieje możliwość, że skoro Oppo ma już w swoim portfolio kolejną generację Find N, a także model z klapką – Find N2 Flip – smartfony od OnePlus mogą mocno je przypominać.