Reklama
aplikuj.pl

OnePlus zapowiada Nord N20 5G. To kolejny budżetowiec w ofercie producenta

OnePlus zapowiada Nord N20 5G. To kolejny budżetowiec w ofercie producenta

Na rynku azjatyckim i europejskim seria OnePlus Nord cieszy się ogromną popularnością. Zawiera zarówno modele budżetowe, jak i te ze średniej półki. Firma od jakiegoś czasu wprowadza też niektóre z nich na rynek amerykański i najnowszy Nord N20 5G, będzie właśnie takim budżetowym urządzeniem przeznaczonym do sprzedaży w USA.

Budżetowy Nord N20 5G zapowiedziany, trafi do sprzedaży pod koniec miesiąca

OnePlus ogłosił, że wprowadza do sprzedaży w USA i Kanadzie kolejny smartfon. Będzie nim Nord N20 5G, którego cenę ustalono na 282 dolary. Jego sprzedaż, wedle informacji, ruszy już 28 kwietnia. Tymczasem możemy przyjrzeć się jego specyfikacji, która jak na taką cenę, bardziej zbliża go do modeli średniopółkowych niż budżetowych.

Smartfon wyposażono w 6,43-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+, z wbudowanym skanerem linii papilarnych. Napędza go procesor Qualcomm Snapdragon 695, wspierany przez 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Urządzenie zasila bateria o pojemności 4500 mAh, zapewniająca obsługę szybkiego ładowania 33 W, która wystarczy, aby naładować ogniwo do 50% w zaledwie 30 minut. 

Z tyłu znalazła się potrójna konfiguracja z jednostką główną 64 Mpix i dwoma czujnikami 2 Mpix do makro i mono. Niestety na pokładzie zabrakło obiektywu ultraszerokokątnego. Aparat do selfie oferuje rozdzielczość 16 Mpix. Producent nie zapomniał o USB-C i NFC, a także, jak sama nazwa wskazuje, modemie 5G. Szkoda tylko, że zdecydowano się na Androida 11, zamiast na jego najnowszą wersję.