WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Wiedzieliście że Jeep tworzy opancerzone SUVy Grand Cherokee?

Zapewne nie wiedzieliście, że Jeep pała się tworzeniem opancerzonych pojazdów, ale ze względu na osiągnięcie produkcyjne, świat obiegła właśnie ciekawostka, że ta firma sprzedaje w Meksyku opancerzoną wersję SUVa Grand Cherokee.

Opancerzony Jeep Grand Cherokee

Co ciekawe, 2 października bieżącego roku producent osiągnął nawet kamień milowy, bo wyprodukował ich aż 1000 egzemplarzy. Nie jest to oczywiście takie proste, bo najpierw firma musi mieć samego głównego bohatera, czyli podstawę w postaci egzemplarza Grand Cherokee, którego stosownie zmodernizuje.

Ten SUV otrzymuje opancerzone nadwozie, które zawiera balistyczne stalowe nakładki, chroniące górną część pojazdu. Zamiast szyb, ten samochód ma wiele warstw poliwinylu o łącznej grubości 19 milimetrów i oczywiście szeregu usprawnień pokroju podwozia odpornego na wybuchy, dodatkowej ochrony silnika i łączeń nadwozia, wzmocnionego zawieszenia i opon typu run-flat.

Opancerzony Jeep Grand Cherokee jest zgodny z poziomem ochrony NIJ-IIIA Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (via Motor1). Aby osiągnąć tę ocenę, ochrona balistyczna musi być w stanie wytrzymać pięć naboi 0,44 Magnum z co najmniej 5,5-calowej lufy i pięć pocisków z 9-milimetrowego pistoletu maszynowego z lufą o długości co najmniej 9,5 cala.

Czytaj też: Tesla się postarała. Oto nowe ogniwa akumulatorowe
Czytaj też: Oto Tesla Model S Plaid, który wgniecie Was w fotel
Czytaj też: Tesla za 95000 zł! Elon Musk ujawnił swój najtańszy Model

Ceny opancerzonego Jeepa Grand Cherokee w Meksyku zaczynają się od około 330000 zł, za które otrzymujemy również 5,7-litrowy silnik V8, który generuje 360 ​​koni mechanicznych i 520 Nm momentu obrotowego i jest podłączony do automatycznej skrzyni biegów i napędu 4×4 Quadra-Trac II.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News