WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Opaska na nadgarstek Mictic zmienia ruch na muzykę

Mictic rozpoczęło przedsprzedaż opasek na nadgarstki o tej samej nazwie za 99$ z dostawami planowanymi na 2020 rok, które po podłączeniu się z telefonem przez Bluetooth, zaczynają tworzyć muzykę zależnie od ruchów użytkownika. Dzięki nim możemy więc np. pograć sobie na nieistniejącym instrumencie albo wygenerować zupełnie niestandardową ścieżkę dźwiękową. 

Czytaj też: Tritown od Yamaha może trafić do produkcji

Każda bransoletka Mictic wygląda mniej więcej tak, jak smartwatch i po założeniu na nadgarstek opiera się na szeregu akcelerometrów, które dostarczają potrzebne informacje do aplikacji w ramach różnych trybów. Zależnie od wyboru możemy wybrać grę na pianinie, perkusji, gitarze, czy czego tylko twórcy sobie nie wymarzą.

Oczywiście nigdy coś takiego nie zastąpi realnego instrumentu, ale jeśli ktoś nie wie, czy taka przygoda jest dla niego? Wtedy zestaw dwóch opasek poniżej czterech stów będzie idealną alternatywą na sprawdzenie gitary, perkusji, pianina, czy trąbki bez potrzeby kupowania ich za tysiące. Kompromisem jest oczywiście to, że nie można mówić o precyzji.

Czytaj też: Test Huawei Freelace – bezprzewodowe słuchawki dla fanów marki

Źródło: New Atlas