Reklama

Opel zapowiada elektryczny samochód Mokka

Mokka, Opel Mokka, nowy Opel Mokka, elektryczna Mokka, Mokka BEV, zapowiedź Mokka

Opel rozpoczął właśnie swoje wielkie przedstawienie, którego ostatnim aktem będzie oficjalna premiera zupełnie nowego modelu Mokka.

Mokka będzie poniekąd wyjątkowa, bo zwykle producenci najpierw stawiali na tradycyjne napędy, a dopiero później dbali o ich elektryczne wydania. Opel idzie jednak w drugą stronę i choć nie mamy wielu informacji na ten temat, mamy pewność, że priorytet został nadany w pełni elektrycznej wersji modelu Mokka.

Powszechnie uważa się z kolei, że odnowiony model będzie jeździł na platformie opracowanej przez nową spółkę, do której należy Opel, czyli PSA Peugeot Citroën. Mówimy tym samym o platformie CMP, co oznacza, że ​​druga generacja będzie miała wiele wspólnego z Peugeotem 2008 i eleganckim modelem DS3 Crossback.

Wiemy tym samym, że Mokka BEV (Battery Electric Vehicle) zadebiutuje jako pierwszy wariant tego pojazdu już w 2021 roku. Następnie do oferty zawitają silniki spalinowe w postaci turbodoładowany 1,2-litrowego trzycylindrowy silnika benzynowego o mocy 100, 130 i 155 koni mechanicznych, a także 1,5-litrowego czterocylindrowego silnika wysokoprężny o mocy 100 lub 130 KM.

Czytaj też: Pandemia koronawirusa podsunęła MINI do zmiany nazwy

Model EV będzie prawdopodobnie opierał się na silniku elektrycznym o mocy 136 KM i akumulatorze o mocy 50 kWh z wystarczającą wytrzymałością na prawie 322 km między ładowaniami.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News