Reklama

Opieka zdrowotna od Apple i to w ramach subskrypcji?

apple, fałszywe wiadomości

Jak podaje The Wall Street Journal, Apple rozważa wprowadzenie usługi opieki zdrowotnej w ramach subskrypcji. Pomysł nie jest jednak nowy, bo pojawił się już w 2016 roku.

Abonament na usługę opieki zdrowotnej? Śmiały plan Apple

“Największym wkładem Apple w ludzkość będzie zdrowie” – tak powiedział dwa lata temu dyrektor generalny firmy, Tim Cook. Bardzo łatwo połączyć te słowa z funkcjami, które oferują chociażby Apple Watche, zbierające dane o naszym zdrowiu i pozwalające je monitorować. Jednak najnowsze informacje podane przez The Wall Street Journal zupełnie zmieniają sens tej wypowiedzi.

Czytaj też: Huawei wprowadza na rynek nowe urządzenia – Watch 3, FreeBuds 4 i MateBook 14 2021

Redakcja dotarła bowiem do dokumentów, które wskazują, że już od 2016 roku firma testuje zupełnie nową usługę opierającą się na subskrypcji. Opieka zdrowotna oferowana przez firmę miałaby zapewniać abonentom stały kontakt z ich lekarzami pracującymi w należących do nich klinikach. Dodatkowo usługa mogłaby dostarczać lekarzom informacje, które na temat naszego zdrowia zebrały urządzenia z jabłuszkiem.

Czytaj też: Mocarna Motorola defy powraca! Znamy jej specyfikację

Projekt jest testowany już od 2016 roku, a rok później nastąpiły pierwsze przejęcia klinik, które miałyby stanowić zaplecze usługi. Jak informuje TWJ testy trwają nadal, a Apple trochę utknęło w martwym punkcie. Możliwe jednak, że o ile sama usługa nie jest rozwijana, to infrastruktura już tak. Skoro informacje na ten temat pojawiły się teraz, istnieje możliwość, że w najbliższym czasie Apple odniesie się do nich i dowiemy się czegoś więcej.