Reklama
aplikuj.pl

Opóźnienie Tenet wpłynie na Wonder Woman 1984 i Diunę

koronawirus, koronawirus przemysł filmowy, serwicy VOD, NEtflix, platformy streamingowe, koronawirus zamknięte kina, kryzys kinowy,

Tenet w reżyserii Christophera Nolana nadal zaplanowany jest na lipiec, jednak jeśli premiera się opóźni wpłynie to również na kolejne głośniejsze produkcje. Film jest wyznacznikiem nie tylko otwarcia kin, ale również zmian w harmonogramie premier.

Czytaj też: Da 5 Blood – Netflix prezentuje pierwszy zwiastun filmu Spike’a Lee

Tenet z wyczekiwanego przez fanów Nolana filmu stał się wyznacznikiem powrotu do normalności branży kinowej. Wielu właścicieli kin już od dłuższego czasu zapowiadają, że otworzą swoje placówki dopiero przed wejściem Tenet na ekrany. Film zapowiedziano na 17 lipca i na razie Warner Bros. nie ma zamiaru jej przesuwać. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji z koronawirusem, jeśli pandemia zacznie ustępować wówczas plany nie ulegną zmianie. Tenet będzie wtedy pierwszą większą kinową premierą od 13 marca.

Specjaliści zakładają, że jeśli nowa produkcja Nolana zostanie przesunięta poskutkuje to odwołaniem wszystkich premier aż do końca 2020 roku. Tak duży film będzie po prostu wyznacznikiem, czy przemysł filmowy jest w stanie powrócić do działania i zacząć odrabiać straty. Samo wejście do kin jeszcze nie gwarantuje sukcesu. Wszystko zależy od widzów, bo w tym przypadku ciężko jest nawet spekulować jaka będzie frekwencja. Możemy mówić, że pójdziemy, ale czas to zweryfikuje.

Według raportu Deadline Warner Bros. będzie wymagał otwarcia przynajmniej 80% kin na całym świecie by zdecydować się na premierę Tenet w wyznaczonym lipcowym terminie. Jesli tak się nie stanie pierwszym terminem, na który zostanie przełożony film Nolana będzie 14 sierpnia, czyli data premiery Wonder Woman 1984. Superbohaterka będzie musiała ustąpić miejsce i wskoczyć na te, które teraz zajmuje Diuna. Oczywiście nie tylko Warner wciąż rozważa różne scenariusze, bo Disney i reszta większych wytwórni filmowych będzie musiała iść w ich ślady.

Według informacji podanych przez Deadline Warner Bros. ma podjąć ostateczną decyzję do końca czerwca. To daje nam jeszcze miesiąc spekulacji i obserwowania rynku filmowego, a przede wszystkim sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News