Reklama
aplikuj.pl

Oppo A16 dostrzeżony w bazie Geekbench. Czego się dowiedzieliśmy?

Co przyniesie nadchodzący Oppo A16?

O nowym modelu z serii A słyszymy już od jakiegoś czasu. Wiemy na jego temat całkiem sporo, a teraz jeszcze więcej dzięki temu, że Oppo A16 został zauważony w bazie Geekbench.

Oppo A16 ma przed nami coraz mniej tajemnic

Lwia część znanych nam informacji na temat Oppo A16, nowego przedstawiciela serii A, pochodzi z licznych certyfikatów, które smartfon otrzymał w ostatnim czasie. Ujawniły one, że ten model będzie miał baterię o pojemności 5000 mAh obsługującą ładowanie mocą 10 W. W zestawie z telefonem dostaniemy taką ładowarkę. Całość działać będzie w oparciu o system Android 11 z nakładką ColorOS 11.1.

Czytaj też: iQOO Z3 5G wchodzi na rynek międzynarodowy

Certyfikat FCC zdradził nam powyższy szkic konstrukcji tylnego panelu. Wiemy więc, że Oppo A16 będzie miał zaokrąglone rogi, a aparaty znajdą się na prostokątnej wyspie umieszczonej tradycyjnie z lewej górnej strony. Certyfikaty wskazują również, że W dniu premiery smartfon trafi od razu na rynek indyjski. Przewidziana jest więc szeroka azjatycka premiera, ale nie wiadomo, czy smartfon trafi na rynek globalny.

Z testu Geegbench dowiadujemy się za to, jaki procesor napędzi Oppo A16. Będzie to chipset  MediaTek Helio G35 z 3GB pamięci RAM. Dla przypomnienia model A15 miał również układ tej firmy, ale był to Helio P35 SoC. Dostępny był w wariantach 2 lub 3 GB RAM. O pamięci wewnętrznej nie ma jeszcze mowy, liczymy jednak, że będzie to więcej niż 32 GB jak u poprzednika.

Czytaj też: Znamy datę polskiej premiery Realme GT. Nadchodzi nowy flagowiec!

W teście Geekbench Oppo A16 otrzymał kolejno 177 i 950 punktów odpowiednio dla testu jednordzeniowego i wielordzeniowego. Fakt, że telefon znalazł się w bazie może wskazywać na jego rychłą premierę.